Розвиток дітей

Два цікавих експерименти для дітей

Діти обожнюють експерименти: вони цікаві, часто з несподіваним розвитком, дають малечі нові знання і навики. Пропонуємо Вам 2 цікавих ідеї, які настільки прості, що їх легко можна втілити навіть з дітками раннього віку і будуть цікаві як для малечі, так і для школярів.

Експеримент 1. Паперові пуп`янки

Приготуйте кольоровий папір, або ж звичайний офісний, виріжте з паперу квітки з довгими пелюстками. Тоді усі пелюстки треба загнути усередину, щоб вийшов пуп`янок квітки. Приготуйте ємність з водою і запропонуйте дітям покласти приготовані квіточки у воду. За кілька секунд на ваших очах пуп`янки почнуть «розквітати». Справа в тім, що папір втягує воду, від чого він важчає і в місцях згинів стане випростовуватись. 

Експеримент 2

В продовження теми першого експерименту, можна запропонувати дітям ще один дослід. Для цього приготуйте 5 сірників, яких треба надламати посередині і скласти у формі сніжинки. Тоді на середину фігури капнути декілька крапель води і спостерігати. Сірники помалу стануть утворювати форму зірки. Вся справа в тому, що дерево, як і папір, втягує в себе воду. Дерев`яні сірники починають розширюватись від води і відповідно випрямлятись в місці згину, таким чином кінці сірника прямуватимуть назустріч одне одному, утворюючи зірку.

Експериментуйте і вивчайте світ навколо цікаво і весело!