Леонід Глібов, Твори української літератури

Леонід Глібов. Біографія

leonid-hlibov

Біографія Леоніда Глібова

Роки життя: 1827-1893

Письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч.

Коротка біографія Леоніда Глібова

Леонід Глібов народився у селі Веселий Поділ (сьогодні – Полтавська область). Дитинство провів у селі Горби. Початкову освіту здобув удома за допомогою матері, а у 1840 р. вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші і де виходить його перша збірка російською мовою “Стихотворения Леонида Глебова”.

У жанрі байки Леонід Глібов почав писати під час навчання у Ніжинському ліцеї вищих наук, тоді ж деякі з них друкує у газеті “Черниговские губернские ведомости”.

У 1855 році, після закінчення ліцею, Леонід Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 р. – у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи.

У 1861 році письменник стає видавцем і редактором газети “Черниговский листок”. На сторінках цього тижневика часто з’являлися соціально гострі матеріали, спрямовані проти місцевих урядовців, поміщиків-деспотів, проти зловживань судових органів.

У 1863 році Леоніда Глібова позбавили права вчителювати за зв’язки з членом підпільної організації “Земля і воля”, за ним також встановили поліцейський нагляд.

Широке визнання в українській літературі Леонід Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню байок. Перша збірка “Байки Леоніда Глібова” містила 36 творів – вийшла у Києві у 1863 році, але майже весь наклад її зничили через прийняття Валуєвського циркуляру.

У 1872 році вдалося видати другу, доповнену, книгу байок, а у 1882 р. – третю, що була передруком попередньої. Надрукувати інші збірки Леонід Глібов не зміг через цензурні заборони.

Помер Леонід Глібов у Чернігові, де його й поховали на території монастиря Святої Трійці.

Читати твори Леоніда Глібова.