Галина Кирпа, Твори української літератури

Галина Кирпа. Біографія

halyna-kyrpa

Біографія Галини Кирпи

Народилася у 1950 році

Письменниця, поетеса, перекладачка, літературна редакторка.

Коротка біографія Галини Кирпи

Галина Кирпа народилася у селі Любарці Бориспільського району Київської області.

У 1976 році закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Впродовж 1969–1978 рр. займалася видавничою роботою, а 1978–1989 рр. – працювала у журналістиці.

Галина Кирпа є авторкою багатьох поетичних збірок, зокрема, “День народження грому”, “Гостини”, “Цвіт королевий”, “Слон мандрує до мами” та інших. Також вона написала чимало ліричних новел, які видані у збірках “Катруся з роду Чимчиків” та “Будинок старий, як світ”. Вірші та оповідання Галини Кирпи надруковані у книзі “Чарівний вузлик”.

У 1992 році вийшла народознавча книжка для дітей “Забавлянки мами Мар’янки”, серед авторів якої є і Галина Кирпа. Вона також написала й інші дитячі книжки, наприклад, “Ну й гарно все придумав Бог”, яка отримала Грамоту Президента Форуму видавців у Львові.

Також Галина Кирпа є авторкою шкільних читанок “Ластівка”, “Біла хата”, “Писанка”, “Зелена неділя”, посібника з етики для початкової школи “Андрійкова книжка”, тритомної читанки-хрестоматії для дошкільнят “Український садочок”, хрестоматії школяра “Про маму” та інших книг для школярів.

Твори Галини Кирпи перекладено албанською, англійською, білоруською, польською, російською та французькою мовами. Друкувалася в Польщі, Білорусі, Чехії, Словаччині, Канаді, США.

Як перекладачка Галина Кирпа відома перекладами творів Джеймса Крюса, Ганса Християна Андерсена, Кристіни Фалькенланд, Астрід Ліндґрен, Ґунгільд Селін та багатьох інших європейських письменників.

Читати твори Галини Кирпи.