Емма Андієвська, Твори української літератури

Емма Андрієвська. Біографія

emma-andievska

Біографія Емми Андрієвської

Народилася у 1931 році

Українська письменниця, поетеса та художниця.

Коротка біографія Емми Андрієвської

Емма Андієвська народилася у місті Донецьк. Через часті важкі хвороби більшість шкільних предметів здавала екстерном. У 1937 році родина Емми Андрієвської переїхала до Вишгорода, а у 1939 році – до Києва.

На початку Другої світової війни радянська влада розстріляла батька Емми Андрієвської, а у 1943 році вона разом з матір’ю виїхала до Бердіну. Наприкінці 1949 року, під час блокади Берліна, родина переїхала спочатку до табору переміщених осіб у Міттенвальді, а потім до Мюнхена. Там Емма Андієвська брала уроки оперного співу.

У 1955-1957 роках працювала фрілансеркою на радіо “Свобода” у Мюнхені.

У 1957 році мисткиня закінчила Український вільний університет за спеціальностями філософія та філологія. Того ж року переїхала до Нью-Йорка.

У 1959 році Емма Андієвська вийшла заміж за літературного критика, есеїста та письменника Івана Кошелівця. Після одруження подружжя повернулося у Мюнхен, але Емма Андієвська щорічно на місяць їздила у США, щоб у 1962 році отримати американське громадянство.

У Німеччині працювала на радіо “Свобода” на різних посадах, була і дикторкою, і сценаристкою, і режисеркою, і редакторкою українського відділення.

У 1992 році авторка вперше після тривалої перерви відвідала Україну.

Емма Андрієвська творить у своїй індивідуальній манері, використовуючи філософські, духовні та містичні теми. Вона належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст. Емма Андієвська є авторкою двадцяти дев’яти поетичних збірок, п’яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев’яти тисяч картин. Входить до Національної спілки письменників України, українського ПЕН-клубу та Професійного об’єднання художників Баварії.

Живе і активно працює у літературній та художній царині у Мюнхені.

Читати твори Емми Андієвської.