Народився у 1939 році
Український поет і прозаїк.
Ігор Калинець народився у місті Ходорів на Львівщині. У 1956–1961 роках навчався на філологічному факультеті Львівського університету. Після закінчення і до 1972 року працював у Львівському обласному державному архіві.
За участь у дисидентському русі у 1972 році Ігоря Калинця засудили на 6 років ув'язнення суворого режиму й 3 роки заслання. Покарання відбував у Пермських концтаборах разом із Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими. Заслання відбував разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі.
У 1981 році повернувся до Львова і почав працювати у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника. З 1987 брав участь у виданні самвидавного журналу "Євшан-зілля", згодом став його редактором.
Свою поетичну творчість Ігор Калинець поділяє на дві основні частини: дев'ять книжок, написаних перед ув'язненням і вісім - під час ув'язнення та на виселенні. Після повернення з ув'язнення та виселення 1981 року Ігор Калинець, за його ж словами, цілком замовкає як поет і стає "імпресаріо колишнього Ігоря Калинця".
З початку 1990-х років активно пише і публікує казки для дітей, готує перевидання власних поезій.
Ігор Калинець отримав Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди "Сад божественних пісень" за книгу "Молімось зорям дальнім".
Має Орден Свободи за громадянську мужність у відстоюванні ідеалів свободи та справедливості і плідну літературну діяльність; Орден князя Ярослава Мудрого V ст. за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва та інші премії та нагороди.
Ігор Калинець живе і працює у Львові. Є почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка.
Читати твори Ігоря Калинця.