Ігор Калинець, Твори української літератури

Ігор Калинець. Біографія

igor-kalynec

Біографія Ігоря Калинця

Народився у 1939 році

Український поет і прозаїк.

Коротка біографія Ігоря Калинця

Ігор Калинець народився у місті Ходорів на Львівщині. У 1956–1961 роках навчався на філологічному факультеті Львівського університету. Після закінчення і до 1972 року працював у Львівському обласному державному архіві.

За участь у дисидентському русі у 1972 році Ігоря Калинця засудили на 6 років ув’язнення суворого режиму й 3 роки заслання. Покарання відбував у Пермських концтаборах разом із Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими. Заслання відбував разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі.

У 1981 році повернувся до Львова і почав працювати у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника. З 1987 брав участь у виданні самвидавного журналу “Євшан-зілля”, згодом став його редактором.

Свою поетичну творчість Ігор Калинець поділяє на дві основні частини: дев’ять книжок, написаних перед ув’язненням і вісім – під час ув’язнення та на виселенні. Після повернення з ув’язнення та виселення 1981 року Ігор Калинець, за його ж словами, цілком замовкає як поет і стає “імпресаріо колишнього Ігоря Калинця”.

З початку 1990-х років активно пише і публікує казки для дітей, готує перевидання власних поезій.

Ігор Калинець отримав Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди “Сад божественних пісень” за книгу “Молімось зорям дальнім”. Також у 2015 році Інститут Івана Франка НАН України висунув його кандидатом на Нобелівську премію з літератури, але Ігор Калинець її не одержав.

Має Орден Свободи за громадянську мужність у відстоюванні ідеалів свободи та справедливості і плідну літературну діяльність; Орден князя Ярослава Мудрого V ст. за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва та інші премії та нагороди.

Ігор Калинець живе і працює у Львові. Є почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка.

Твори Ігора Калинця, що входять в шкільну програму:

“Дим”

Вірш “Блискавка”

Вірш “Веселка”

“Криничка”

Читати твори Ігоря Калинця.