Леся Воронина, Твори української літератури

Леся Воронина. Біографія

lesya-voronyna

Біографія Лесі Ворониної

Народилася у 1955 році

Українська письменниця, перекладачка, журналістка.

Коротка біографія Лесі Ворониної

Леся Воронина народилася у Києві.

У 1979 році закінчила заочний відділ філологічного факультету Київського університету. За роки навчання працювала кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, електромонтером на деревообробному комбінаті, екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові та на багатьох інших роботах.

З 1987 до 1991 року Леся Воронина працювала редакторкою відділу літератури та мистецтва журналу “Україна»”.

З 1991 року – працює у дитячому журналі “Соняшник”. З 1997 року паралельно з цією роботою працювала коментатором у Національній радіокомпанії України. Авторка і ведуча культурологічних програм про сучасний стан української мови та культури “Українська культура сьогодні і завжди”, “Мандрівець”, “Відлуння тисячоліть”.

Найпопулярніші дитячі твори письменниці — збірка повістей “Суперагент 000”, пригодницькі повісті “Пригоди голубого папуги”, “Хлюсь та інші”, “Таємниця Чорного озера”.

Леся Воронина має декілька літературних псевдонімів, зокрема, Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна. Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу “Соняшник”.

Є лауреаткою багатьох літературних премій, зокрема, “Книжка року”, “Книжка року ВВС”, “Дитяча книжка року ВВС” та інших.

Читати твори Лесі Ворониної.