Зараз серед підлітків (особливо дівчаток) набуває популярності новий тренд – ведення особистого щоденника. Під впливом розповідей популярних однолітків-блогерів за цю справу береться багато дітей. Але дехто швидко припиняє вести щоденник, адже з часом починає вважати нудним писати в якомусь зошиті про те, як минає кожен день. Та ще й у час, коли навколо повно цікавих ґаджетів та онлайн-ігор.
Але особистий щоденник – це не тільки записи. Він може бути місцем для творчості, роздумів, народження нових ідей і планування цікавих занять. Пропонуємо декілька «фішок», які зроблять цікавим ведення особистого щоденника.
Розділяємо щоденник на окремі місяці, пори року, сезони
Можна розділити свій щоденник на окремі місяці та прикрасити початкові сторінки кожного місяця. Наприклад: «Привіт, весно. Березень», «Welcome, April», «Hello, summer» тощо.
Коротко про своє хобі
Де ще писати про улюблені заняття, якщо не в особистому щоденнику? Опишіть своє хобі, намалюйте його, якщо це колекція – сфотографуйте її і вклейте світлину. Наприклад, якщо ви цікавитеся модою, можна написати про дизайн: що ви розумієте під цим поняттям, які модні тренди вам подобаються, а що, навпаки, дратує; намалювати якийсь одяг, який, на вашу думку, пасує до певного місяця чи сезону тощо.
Трекер настрою
У своєму щоденнику можна зробити трекер настрою. Просто намалюйте якусь фігуру з окремими відділеннями на кожен день місяця – такий собі календарик, але підійдіть до цієї ідеї творчо, а не просто накресліть табличку. Хоча, якщо дуже хочеться таблички – нехай так і буде, це ж ваш особистий простір і ваша фантазія. Пронумеруйте дні місяці і зробіть собі умовні кольорові позначки. Певний колір – певний настрій. Або ж можете малювати смайлики.
Розмальовка місяця
Ця ідея проста, але допоможе розвинути вашу творчість. Кожного місяця можна придумувати і створювати шаблони для розмальовок, а з часом розфарбовувати їх. Щомісяця придумуйте нову тему для розмальовок.
Челендж на місяць
Створіть собі місячний челендж на якусь із цікавих тем. Наприклад, щодня вчіться чогось нового й записуйте свої досягнення. Або ж просто записуйте три хороші речі, які ви зробили щодня тощо.
Мій плейлист
Любите слухати музику? Тоді у вас, мабуть, є улюблені треки. Можна записати їх у своєму щоденнику. Або не просто записати, а оформити сторінку чи кілька про улюблену музику. Можете описати, яку музику й коли ви любите слухати, чи залежить це від настрою, погоди, пори року тощо. Можете записати в щоденник слова улюбленої пісні, цікаві факти про улюблених співаків тощо.
Цікаве відео на нашому каналі: Листівка на День матері з фетру
Список книг, фільмів
Записуйте у щоденник книги, які ви прочитали, та фільми, які вам найбільше сподобалися. Можна просто назви, а краще – коротко описати сюжет.
Колаж спогадів або мрій
Створіть колаж із фотографій і вирізок про ті місця, в яких ви побували й де вам сподобалося. Ці спогади грітимуть душу щоразу, коли ви їх переглядатимете. Або ж сформуйте власну карту мрій: наклейте й намалюйте на сторінці те, чого вам дуже хочеться досягти, про що ви мрієте (наприклад, подорож у Діснейленд, власна хатинка на дереві, перше місце у змаганнях…).