Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. В кожній писанці закладений зміст. Писанка це унікальний витвір, одна із візиток України
Писанка – то неповторне багатство. Бережімо її, як безцінний дар.О. Довженко
Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. В кожній писанці закладений зміст. Писанка це унікальний витвір, одна із візиток України.
Різновид мальованої писанки є крапанка. Місця на шкаралупі, які мають залишитись незафарбованими, закрапуються воском. На відміну від крашанок писанки в їжу не вживають. Це обереги. Їх зберігають у святому кутку до наступного Великодня, а то і довше.
Писанки від мальованок відрізняються тим, що на шкаралупу наносяться символи у вигляді візерунку. Для цього використовують віск та писачок.
Перш ніж на шкаралупу нанесуть символи, яйце лініями ділять на фігури.
Найкращою вважалася писанка, в якій поєднано 5 кольорів. Вона символізує родинне щастя.
Виготовлення великодніх писанок було частиною обрядової сфери життя українців. Вже з другої половини Великого Посту бралися до роботи. Але зазвичай робили це перед Чистим Четвергом. З молитвою в серці і так, щоб ніхто не відволікав. Великодньої ночі писанки освячували в церкві. А потім дарували близьким людям, христуючись. Обмінятись з кимось писанкою означає побажати здоров'я, щастя, доброї вдачі.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!