Андрій Малишко, Твори української літератури

Андрій Малишко. Біографія

andriy-malyshko

Біографія Андрія Малишка

Роки життя: 1912-1970

Поет, перекладач, літературний критик

Коротка біографія Андрія Малишка

Андрій Малишко народився в Обухів на Київщині. Тут закінчив семирічну школу. Потім вчився у медичному технікумі, ще пізніше – на літературному факультеті Київського інституту народної освіти.

У 1930 р. надрукував перші вірші в журналах “Молодий більшовик” та “Глобус”.

В 1932 році закінчив інститут, учителював в Овручі.

Впродовж 1934-1935 років Андрій Малишко служив у Червоній армії. Після демобілізації переїхав до Харкова і працював журналістом у газеті “Комсомолець України”, в “Літературній газеті” та в журналі “Молодий більшовик”.

З 1935 р. по 1940 р. вийшло декілька збірок Андрія Малишка, зокрема, “Батьківщина”, “Лірика”, “З книги життя”, “Листи червоноармійця Опанаса Байди”, “Жайворонки” та інші.

Під час Другої світової війни був військовим кореспондентом у фронтових газетах “Красная Армия”, “За честь Батьківщини”, і в партизанській газеті “За Радянську Україну”. Після війни працював відповідальним редактором журналу “Дніпро”.

Продуктивніший творчий етап Андрія Малишка почався із середини 50-х pp. Тоді вийшло чимало його творів, наприклад, пісні “Знову цвітуть каштани”, “Пісня про Київ”, “Як на дальнім небосхилі”, “Пісня про рушник”, “Ми підем, де трави похилі”.

У 1961-1970 рр. вийшли збірки Андрія Малишка “Листи на світанні”, “Прозорість”, “Дорога під яворами”, “Рута”, “Синій літопис” та “Серпень душі моєї”.

Андрій Малишко також є автором пісень до багатьох фільмів. Написав сценарії деяких кінокартин.

Помер Андрій Малишко 17 лютого. Похований у Києві на Байковому кладовищі.

Читати твори Андрія Малишка.