Степан Процюк, Твори української літератури

Степан Процюк. Біографія

stepan-procyuk

Біографія Степана Процюка

Народився у 1964 році

Український письменник

Коротка біографія Степана Процюка

Степан Процюк народився у селі Кути (сьогодні – Буський район на Львівщині). Через декілька років родина переїхала до Івано-Франківської області.

Степан Процюк закінчив Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Має ступінь кандидата філологічних наук.

Літературна біографія Степана Процюка розпочалася у 1991 році з літгурту “Нова деґенерація”. На думку літературознавців, цьому літературному гурту вдалося стати одним із небагатьох руйнівників літературної стагнації.

Спочатку Степан Процюк писав вірші, згодом перейшов на прозу й есеїстику.

17 січня 1995 року став членом Національної спілки письменників України.

У 1996 році у Києві вийшла збірка есеїв Степана Процюка “Лицарі стилосу і кав’ярень”, а також перша книжка прози “Переступ у вакуумі”.

У 2001 році тернопільське видавництво “Джура” друкує збірку повістей “Шибениця для ніжності”.

У 2002 році Івано-Франківське видавництво “Тіповіт” друкує збірку повістей Степана Процюка “Серафими і мізантропи”, а у 2002 році Степан Процюк дебютує як романіст – у Львові виходить його роман “Інфекція”. Другий роман “Жертвопринесення” був надрукований спочатку у журналі “Кур’єр Кривбасу”, а у 2007 році – у видавництві “Тіповіт”.

Степан Процюк створює також літературні твори для підлітків. У 2008 році в київському видавництві “Грані-Т” вийшла трилогія про кохання “Марійка і Костик”, “Залюблені в сонце” (Друга історія Марійки і Костика) та “Аргонавти” (Третя історія Марійки і Костика).

Степан Процюк є лауреатом багатьох національних літературних премій, зокрема, “Благовіст” та 7-разовим лауреатом премії журналу “Кур’єр Кривбасу”. Мав літературні вечори в багатьох містах України, а також у Кракові, Берліні, Оломоуці, Парижі, Гельсінкі, Римі, Чикаго, Нью-Йорку. Твори Степана Процюка перекладені кількома іноземними мовами. У вересні 2015 року отримав відзнаку “Золотий письменник України”. Сьогодні Степана Процюка вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів.

Читати твори Степана Процюка.