Любов Пономаренко, Твори української літератури

Любов Пономаренко. Біографія

liubov-ponomarenko

Біографія Любові Пономаренко

Народилася у 1955 році

Українська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України.

Коротка біографія Любові Пономаренко

Любов Пономаренко народилась у селі Іванківці Чернігівської області. Закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут імені М. Гоголя.

Впродовж 1978-1984 рр. працювала вчителькою російської мови та літератури Горобіївської та Іванківської шкіл Срібнянського району Чернігівської області. Потім обіймала посаду завідувачки відділу районних газет Чернігівщини та Київщини.

З 1987 року Любов Пономаренко мешкає на Полтавщині. Впродовж 1987-1990 рр. працювала вчителькою Староіржавецької середньої школи Оржицького району Полтавської області, а 1990-1993 рр. – завідуючою відділом листів і масової роботи районної газети “Оржиччина”.

З 1994 р. по 1999 р. Любов Пономаренко була завідуючою відділом соціальних проблем редакції газети “Гребінчин край”.

Сьогодні займається творчою роботою, мешкає м. Гребінка Полтавської області.

Любов Пономаренко є авторкою багатьох книг:, зокрема “Тільки світу”, “Дерево облич”, “Ніч у кав’ярні самотніх душ”, “Синє яблуко для Ілонки” та інших. Її твори увійшли до ряду антологій: “Десять українських прозаїків. Десять українських поетів”, “Квіти у темній кімнаті” , “Приватна колекція”, а також до авторського проєкту Василя Ґабора – антології української “жіночої” прози та есеїстики другої половини XX-початку XXI століття “Незнайома антологія”.

Твори Л. Пономаренко друкувалися німецькою в антологіях “Ein Rosenbbrunnen” у 1998 році та “Die Kürbisfürstin” у 2000 р. Деякі перекладені японською і сербською мовами.

Читати твори Любові Пономаренко.