Твори зарубіжної (світової) літератури

О. Генрі. Біографія

o_genri

Твори та біографія письменника О. Генрі

О.Генрі (Вільям Сідні Портер), (11 вересня 1862 — 5 червня 1910) — американський письменник, прозаїк. Є кілька версій щодо його псевдоніму, найпоширеніша з них пов’язана із шкільним учителем хлопця, який на уроках захоплювався американським фізиком Джозефом Генрі і під час уроків часто вигукував: “О, Генрі! Ти відкрив таке-то і таке-то…” Ще за однією версією він взяв за основу ім’я та прізвище одного з фармацевтів, скоротивши його до однієї букви. Також є версія, що псевдонім походить від ковбойської пісеньки “Скажи мені, о Генрі, який там вердикт?”. Ну і найпростіша версія, що Вільям Портер взяв за псевдонім перше прізвище, яке йому випадково спало на думку.

О.Генрі народився у штаті Північна Кароліна. Він рано осиротів — коли хлопець мав три роки від туберкульозу померала його мати. У дитинстві відзначався великою любов’ю до читання, причому читав усе, що потрапляло під його руку. 1876 року закінчив школу, яка належала його тітці Евеліні Марії Портер, вона ж, коли хлопцю виповнилось 15 років, стала його опікуном. Навчався у вищій школі Ліндней Стріт.

Змінив чимало професій, працював аптекарем, продавцем, був ковбоєм. Працюючи в аптеці, яка належала його дядьку виявився його талант до образотворчого мистецтва — О.Генрі малював шаржі на відвідувачів аптеки. Врешті став касиром Першого національного банку та поєднував цю роботу з журналістською діяльністю.

О.Генрі мав проблеми із здоров’ям — він ще замолоду страждав від кашлю, тож щоб позбутись хвороби у березні 1883 вирушив на південь до Техасу де почав працювати комбоєм на овечій фермі, також доглядав за дітьми господаря ферми. Оскільки там було багато емігрантів, від них вивчив іспанську та німецьку. 1884 року, у віці 20 років переїхав до Остіна (Техас). Тут почалась його літературна творчість, також виявився талант музиканта, він виступав у складі “Квартету Гілл сіті”,займався у драматичному гуртку.

У 1887 році одружився з Етоп Есте, яке була з багатої сім’ї. Товариш запропонував йому дуже хорошу роботу в Генералному офісі Техасу, де він малював карти та отримував за це щомісяця 100 доларів, що на той час було дуже хорошою платнею, яка дозволяла без проблем утримувати сім’ю.

Твори О.Генрі

Його запідозрили у розтраті коштів, тож 1896 року втік до Гондурасу. Втім сховатись від переслідування йому так і не вдалось, більше того — 1897 року мусів повернутись в Остін, де від туберкульозу помирала його дружина. Через рік потрапив до в’язниці де провів три з половиною роки. Саме під час його перебування у в’язниці і з’явився псевдонім О.Генрі — під оповіданням “Різдвяний подарунок Діка-Свистуна”, який вийшов у світ 1899 року.

Повне зібрання творів О.Генрі складає 18 томів та складається з 273 оповідань та новел та одного роману, який власне і приніс йому славу: “Королі і капуста” (1904). Письменник помер у Нью-Йорку 5 червня 1910 року.