Твори зарубіжної (світової) літератури

Чехов Антон Павлович. Біографія

chehov

Твори та коротка біографія Антона Павловича Чехова

Чехов Антон Павлович 17 (29) січчня 1860 р – 2 (15) липня Баденвайлер, Німецька імперія — російський письменник, українець за походженням. Його дідусь Єгор Михайлович хоч і був кріпаком, однак працював прикажчиком на цукроварні і 1841 року зумів викупити себе з кріпацтва за 3500 рублів.

Бабуся Єфросинія Шимко була українкою. Батько також був конторським прикажчиком, а згодом купцем, він переїхав до Таганрогу де й народився Антон Чехов. Письменник визнавав себе українцем та під час перепису населення своєю національністю зазначав “малорос”. У сім’ї Чехових було шестеро дітей. Своє навчання він розпочав у грецькій школі, однак там панували суворі порядки, учнів били лінійкою та ставили у куток на сіль.

Твори Антона Павловича Чехова

Після двох років навчання у грецькій школі вступив у Таганрозьку гімназію, яка давала дуже добру класичну освіту. Саме у цій гімназії Антон Чехов робить перші літературні спроби та отримує перший літературний псевдонім Чехонте. У 13 років вперше побачив виставу у Таганрозькому театрі і відразу захопився цим мистецтвом. У 18 років написав свою першу драму “Безотцовщина”. Хоча 1876 року родина переїхала до Москви, Чехов залишився навчатись у Таганрозі паралельно займався репетиторством.

1879 року переїхав до Москви і вступив до Московського університету де вивчав медицину у відомого професора М.Скліфосовського. Влітку їздив до свого брата Івана у Воскресенськ, що біля Москви, там мав першу медичну практику допомагаючи приймати пацієнтів. 1884 року після закінчення університету працює повітовим лікарем у Чикіно, згодом завідує дікарнею у Звенигороді. 1880 році у журналі “Стрекоза” відбувається його літературний дебют. 1886 року переїжджає до Петербурга де стає редактором газети “Новое время”. 1886 року написав збірку “Пістряві оповідання”, а 1887 “Невинні речі”. Також 1887 року в театрі поставили його першу п’єсу “Іванов”.

Наприкінці 1880-х років разом з батьками мешкав у Москві де знімав невеликий двоповерховий флігель. Однак влітку вони мешкали у маєтку поміщиків Линтварьових у селі Лука біля Сум Харківської губернії.

1890 року Антон Чехов поїхав до Сибіру, при цьому відвідав найвіддаленішу частину Російської імперії – острів Сахалін. 1892 року придбав садибу у Меліхово Московської губернії. Саме з цією садидою пов’язаний розквіт його творчості, також тут він займався медициною. 1897 року у Антона Чехова загострився на туберкульоз і лікарі порадили йому переїхати на південь. Він придбав ділянку у Ялті та почав там будувати дачу. Того ж року одружився з акторкою Ольгою Кніппер, однак у подружжя не було дітей. Хоча туберкульозні захворюванні в Антона Чехова фіксували ще в дитинстві, однак причиною захворювання була все ж подорож на Сахалін, де через бездоріжжя часто доводилось мандрувати у промоклому одязі.

1904 року відбулась прем’єра останнього твору пистменника — п’єси “Вишневий сад”. Улітку 1904 року Антон Чехов вирушив на німецький курорт Баденвейлер, однак це йже не порятувало його –він помер під час свого перебування на курорті. Поховали письменника на цвинтарі Новодівичого монастиря у Москві поруч з могилою батька.