Євген Гуцало, Твори української літератури

Євген Гуцало. Біографія

evgen-hucalo

Біографія Євгена Гуцала

Роки життя: 1937-1995

Український письменник, журналіст, поет і кіносценарист.

Коротка біографія Євгена Гуцала

Євген Гуцало народився у селі Старий Животів (сьогодні – Новоживотів Вінницької області) в родині сільських учителів. З дитинства він багато читав і книг з домашньої бібліотеки, і потім – сільської і навіть із бібліотеки сусіднього села, а згодом – і районної.

Сільську середню школу Євген Гуцало закінчив із “званням” найкращого школяра, а після школи хотів вступити на факультут журналістики Київського університету ім. Т.Шевченка, однак йому не вдалося скласти один іспит, тому студентом не став.

У 1955 році вступив до Ніжинського педагогічного інституту ім. М.Гоголя. Там він почав активно писати вірші та прозу, а також вступив до літературної студії.

Закінчуючи інститут Євген Гуцало отримав кілька пропозицій щодо працевлаштування у періодичних виданнях. Почав співпрацювати з редакціями газет Вінниччини, Львівщини та Чернігівщини — дописував туди публіцистичні твори, публікував деякі оповідання та новели. Уже перші його публікації впали в око тогочасним літературним корифеям, зокрема Павлу Загребельному. Саме він у 1961 році запросив Євгена Гуцала працювати у редакції газети “Літературна Україна”.

У 1962 році вийшла друком перша повноцінна книжка Євгена Гуцала – збірка оповідань “Люди серед людей”.

З середини 1960-х років Євген Гуцало активно пише новели та повісті. Зокрема тоді світ побачили його “Яблуко з осіннього саду”, “Скупана в любистку” та інші.

У 60-ті роки також з’явилися друком дві концептуальні повісті Євгена Гуцала – “Мертва зона” та “Родинне вогнище”.

На початку 1970-х років виходять друком лірико-психологічна повість “Дівчата на виданні” та дилогія про життя сільських вчителів “Сільські вчителі” і “Шкільний хліб”.

Поважну частку творчого доробку письменника становлять твори для дітей: “Олень Август”, “З горіха зерня”, “Дениско”, “Саййора”, “Пролетіли коні”.

У 1981 p. вийшла друком перша поетична збірка Євгена Гуцала “Письмо землі”. Далі з’являються книжки віршів “Час і простір”, “Живемо на зорі”, “Напередодні нинішнього дня”.

Загалом творчий доробок Євгена дуже великий: оповідання, повісті, романи, новели, збірки віршів, але найбільше припали до душі читачам твори для дітей.

Помер Євген Гуцало у Києві, похований на Байковому кладовищі.

Читати твори Євгена Гуцала.