Рецепти для дітей

Домашнє листкове тісто

listove_tisto

Звичайно, сьогодні будь-яке тісто можна без проблем за цілком доступною ціною придбати в магазинах. Але чи готові ви з такого тіста пекти тістечка для ваших дітей? Чи впевнені ви у якості складників, з яких готувалося тісто? Якщо ні, то цей рецепт домашнього листкового тіста від Все для дітей саме для вас. Адже домашнє – це завжди смачніше, натуральніше і, в кінцевому рахунку, корисніше!

З листкового тіста можна готувати найрізноманітніші страви: пироги і пиріжки, піцу і багато іншого різноманітної випічки. У домашніх умовах приготувати його не дуже просто, але й не так важко, як може здатися. Досить зробити таке тісто один раз, і в майбутньому ви не будете бачити сенсу в покупці готового: навіщо, якщо ви можете зробити смачне домашнє тісто, яке пам’ятає тепло ваших рук?

. . . . . .

Деякі секрети приготування листкового тіста

 1. Всі складники тіста мають бути холодними.
 2. Тісто просте і масляне мають мати однакову густину, щоб тісто не рвалося.
 3. Розкачувати тісто потрібно лише в одному напрямку (легко від або до себе).
 4. Підсипаючи тісто мукою, не захоплюємося, а перед складанням муку змітаємо.
 5. Якщо тістечко змащується зверху збитим яйцем чи білком, то змащувати потрібно так, щоб яйце не потрапило на боки, які мають розшаровуватися.
 6. Під час випікання, духовку не можна відкривати впродовж 10 хвилин.
 7. Випікають листове тісто при температурі 200-230 градусів.

Рецепт приготування листкового тіста

 • борошно – 250-350 г.
 • масло (або маргарин) – 250 г.
 • жовток – з 1 яйця.
 • оцет (9%) – 1 ч.л.
 • вода ≈ 75 мл.
 • сіль – щіпка.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

listove_tisto_maslyane

Муку пересіюємо, відділяємо 1/5 частину і робимо масляне тісто. Ножем або сікачем січемо тверде масло (маргарин) з мукою до дрібки так, щоб масляне тісто можна було зліпити. Формуємо з нього прямокутник. Відправляємо в холодильник.

listove_tisto_zvichaine

З решти муки, жовтка, солі та оцту замішуємо м’яке тісто, яке вимішуємо близько 5 хвилин. Накриваємо тісто і відправляємо його в холодильник хвилин на 10-15.

zagotaemo_maslyane_tisto

Виймаємо тісто з холодильника, розкачуємо. На середину викладаємо наше масляне тісто і загортаємо його. Злегка підсипаємо мукою і дуже обережно розкачуємо тісто до розміру відкритого шкільного зошита. Складаємо тісто втроє, загортаємо харчовою плівкою, або просто кладемо в пакет відповідного розміру і ставимо в холодильник на 15 хвилин.

listove_tisto

Виймаємо тісто з холодильника, знову розкачуємо тісто, але качаємо тільки в одну сторону (від себе або до себе, як вам зручніше). Знову складаємо втроє, обмотуємо плівкою чи запихаємо в пакет і в холодильник – на 10-15 хвилин. Цю операцію повторюємо 3-4 рази.

Після цього тісто ділимо на частини і формуємо бажані вироби.

Таке тісто можна приготувати про запас і заморозити його в морозилці.