Здоров'я дитини, Лікування дітей

4 факти про нові технології терапії сучасності

Медицина – галузь, яка постійно розвивається. Тож цікаві новини медицини https://medznat.com.ua/news/pain-management часто хвилюють суспільство, викликаючи інтерес як у медичних працівників, так і у решти населення. Деякі з цих новин стосуються розробок терапії або інших галузей медицини, які можуть всерйоз змінитися у найближчі роки.

mednov

Зокрема особливу рольу терапії майбутнього зіграє інтернет та дистанційний зв’язок. Мова йде не про призначення лікування та постановку діагнозу через інтернет – а про фізіотерапію та можливість контролювати власний стан здоров’я й ділитися цими даними із лікарем незважаючи на відстань. Можна говорити про кілька таких напрямків у розвитку терапії.

Факт 1. Телереабілітація

Карантин через COVID-2019 дав поштовх технологіям зв’язку, розширивши їхній функціонал та можливості, що у свою чергу дало терапевтам змогу впроваджувати програму дистанційної реабілітації.

Так почалась розробка сенсорних інтерактивних технологій. Йдеться про різноманітні тренажери та системи для виконання вправ, що передають дані про стан здоров’я пацієнта його лікарю у режимі реального часу. Тобто пацієнт може виконувати ті чи інші вправи, а лікар зможе відразу бачити рівень їхньої ефективності, коригувати навантаження тощо. Особливість таких технологій – простота, адже пацієнт має самостійно вдома займатися на цих тренажерах.

Факт 2. Перспективи онлайн-спілкування з лікарем

Можливість створити онлайн-конференцію з лікарем – тепер це не лише дзвінки з психотерапевтом, а й робота з: 

  • логопедом;
  • фізіотерапевтом;
  • реабілітологом.

Звісно, реальне відвідування лікаря-терапевта не можна замінити. Однак у випадках, коли це зручно і можливо, телереабілітація може бути допоміжною.

Мобільні системи. Збирають інформацію про стан здоров’я пацієнта, аналізують її та як залишають йому самому, так і передають лікарю. 

Факт 3. Ступінчаста терапія і астма

Коли йдеться про лікування астми, важливо вибрати оптимальний тип терапії. Згідно з останніми дослідженнями ступінчастий її тип не поступається у дієвості підтримувальній. Дослідження продовжуються.

Факт 4. Кандидозні грибки викликають карієс

Грибки роду Candida спричиняють найбільш поширену грибкову інфекцію серед людей – так званий кандидоз. Ця хвороба в залежності від локалізації осередків може вражати як нігті та шкіру, так і носоглотку й легені (викликаючи, наприклад, конкретний тип пневмонії – кандидозний). Нещодавно виявилося, що грибки того ж роду, які викликають ці захворювання, також стимулюють руйнування зубної емалі та розвитку карієсу. Це відкриття надасть змогу підібрати краще лікування.