Григорій Сковорода, Твори української літератури

Сковорода Григорій. Біографія

grigorii_skovoroda_biografiya

Біографія Григорія Савича Сковороди

Роки життя: (1722 – 1794)

Читати твори Григорія Сковороди…

Видатний поет, байкар, філософ.

Коротка біографія Григорія Сковороди

Народився 3 грудня 1722р. у селі Чорнухи на Полтавщині у козацькій родині. Влітку 1730 його віддали до 4-річної дяківської школи в Чорнухах.

Вищу освіту отримав у Києво-Могилянській академії.

Григорій савич мав гарний голос і музичний слух. На початку грудня 1741 року його взяли до Глухівської співацької школи, звідки повезли до Петербурзької придворної царської хорової капели. Повернувшись з Петербургу, Сковорода вирушив у 3-охрічну подорож по світу.

Наприкінці серпня 1744 року прибув до Києва. Тут з капели звільнився.

У січні 1751 року почав працювати у Переяславському колегіумі вчителем поетики. Оскільки викладав поетику за власною програмою, спровокував конфлікт з керівництвом, за що був звільнений. Після скандалу Сковорода проживав у приятеля, бідував. У вересні 1751 він відновив навчання у Києво-Могилянській академії, вступивши на факультет богослов’я.

У 1765—1775 Григорій Сковорода працював у Харківському колегіумі, звідки згодом звільнився. Після звільнення Сковорода оселився на пасіці на березі Лопані в Гужвинському лісі за 10 верст від Харкова і зажив життям пустельника. Тут Сковорода почав писати свої філософські байки, які згодом увійшли до збірки “Байки Харківські”, і філософські діалоги.

В останній рік життя Сковорода проживав у селі Пан-Іванівка в домі колезького радника Андрія Івановича Ковалівського, де й помер 9 листопада 1794 року.

Читатити твори Григорія Сковороди.