Богдан-Ігор Антонич, Твори української літератури

Богдан-Ігор Антонич. Біографія

bohdan-igor-antonych

Біографія Богдана-Ігоря Антонича

Роки життя: 1909-1937

Поет, прозаїк, літературознавець, перекладач.

Коротка біографія Богдана-Ігоря Антонича

Народився Богдан-Ігор Антонич на Лемківщині в родині греко-католицького священика. Справжнє прізвище батька було Кіт, але перед народженням сина родина його змінила. Мати майбутнього письменника — Ольга Волошинович — походила із села Липовець Сяноцького повіту.

Початкову освіту Богдан-Ігор Антонич здобув під наглядом приватної вчительки.

У 1920–1928 роках навчався у гімназії гуманітарного типу імені Королеви Софії у Сяноку. З першого і до останнього класу Антонича відзначали як найкращого учня.

У 1928–1933 роках – був студентом Львівського університету ім. Яна Казимира, де навчався на філософському факультеті. Його спеціальністю була польська філологія. Богдан-Ігор Антонич брав активну участь у роботі семінарів професорів Г. К. Ґертнера (польська мова), Ю. Кляйнера (польська література) та Я. Янува (українська мова та література), під їхнім керівництвом писав наукові роботи.

Навчаючись в університеті письменник активно включився в літературне та громадське життя Львова, входив до гуртка студентів-україністів при Науковій секції Товариства прихильників освіти, вивчав тонкощі та нюанси української мови.

Вперше його вірш був опублікований якраз під час студенського життя – у 1931 році – у пластовому журналі «Вогні». Потім його поезію друкували у багатьох періодичних виданнях. Паралельно Богдан-Ігор Антонич писав і в інших літературних жанрах, а також працював і над публіцистикою. Він виступав з доповідями про українську та зарубіжну літератури; перекладав твори іноземних авторів; писав рецензії; публікував сатиричні фейлетони та пародії.

Богдан-Ігор Антонич проводив редакторську діяльність, деякий час редагував журнал «Дажбог». Він також малював, грав на скрипці і компонував музику.

У 1934 році одержав диплом магістра філософії. На життя заробляв публікуючи у журналах та газетах свої вірші, статті про літературу і мистецтво.

Помер Богдан-Ігор Антонич у 1937 році, коли йому було 28 років. Причиною смерті стали ускладнення пісня операції на апендиксі та запалення легень. Похований у Львові на Янівському цвинтарі.

Читати твори Богдана-Ігоря Антонича.