Біографія та твори Ернеста Томпсона Сетона
Канадський письменник (14 серпня 1860 – 23 жовтня 1946). Походив із старовинного шотландського роду. Ернест надзвичайно пишався своїм родом, сімейними переказами, зокрема про лорда Сетона, який начебто вбив останнього вовка на Британських островах. Тож він відновив подвійне прізвище.
Хоча Сетон Томпсон народився у багатодітній сім’ї — всього у родині було 14 дітей, Сетон-Томпсон був 10-м, однак жили вони у достатку — батько був заможним власником десятка торгових суден, які ходили по всіх морях.
Ще у ранньому дитинстві Ернест Сетон-Томпсон полюбив тваринний світ. Згодом він стане художником-анімалістом та дослідником тваринного світу. Оселившись у Манітобі він досліджує місцеву живу природу, а 1886 році виходить його перша книга “Ссавці Манітоби”, згодом виходять наступні наукові праці, зокрема з орнітології. Він був надзвичайно спостережливим дослідником, поєднуючи це з літературним талантом. Особливе захоплення у нього викликали вовки, 1890 року за картину “Сплячий вовк” він у Парижі отримав премію.
Також Сетон-Томпсон став одним з ідеологів скаутського руху, зокрема він написав навчально-виховну програму “Життя в природі по-індіанськи”, яка вийшла в світ 1902 року. Завдяки цьому американський скаутський рух отримав значний вплив індіанської культури. Він є автор популярних серед пластунів книг “Берестяний згорток” та “Підручник бой-скаута”, також він вплинув на засновника руху скаутів Бадена-Пауела.
Досконале знання тваринного світу дозволило Ернесту Сетону-Томпсону першим у світі зробити головними героями оповідань справжніх звірів та птахів, він надзвичайно майстерно описував їх поведінку та вчинки у драматичних ситуаціях. При цьому він “перекладав” життя тварин на “людську” мову, його тварини були зрозумілі людям — вони думали, сподівались, вирішували як люди.
. . . . . .
Твори письменника Ернеста Томпсона Сетона
Перша збірка оповідань письменника “Тварини, яких я знав” вийшла 1898 року, невдовзі вийшли наступні: “Доля гнаних” (1901), “Тварини-герої” (1905), “Дикі тварини у себе вдома”.
Аби розвинути свою кар’єру натураліста переїхав до Нью-Йорка, потім переїхав до власного маєтку у Коннектикуті.
Сетон-Томпсон намагався прищепити сусідським підліткам любов до природи, тож 1902 року започаткував навчально-виховну програму “Життя в природі по-індіанськи”. Це була гра — хлопці іміиували життя в індіанському племені. Ернест Сетон-Томпсон товаришував з відомим письменником Редьярдом кіплінгом, який порадив усю важливу інформацію про природу викласти у романі “Маленькі дикуни”, який було опубліковано 1903 року.
Загалом Ернест Сетон-Томпсон написав близько 40 книг, здебільшого про тварин,також кілька книг про життя індіанців та ескімосів.
1896 року одружився на Грейс Галлатин, а 1904 року народилась їхня єдина донька, яка згодом стала відомою письменницею під псевдонімом Аня Ситон. Ернест Сетон-Томпсон помер 23 жовтня 1946 року у місті Санта-Фе, що в штаті Нью-Мексико.