Твори зарубіжної (світової) літератури

Гомер. Біографія

gomer

Гомер: біографія та твори

Гомер – легендарний давньогрецький поет, вважається автором героїчних поем “Іліада” та “Одіссея” точних біографічних даних про нього немає, невідомі навіть достеменні дати життя. Оскільки точних біографічних даних про нього немає, то ця проблема називається “Гомерівським питанням”. “Одіссея” є найдавнішим твором світової літератури в якій згадується населення України — кіммерійці — кочівники, які в старовину жили на півдні нашої країни. Національний народний герой Греції.

У науковців навіть немає точного тлумачення що саме означає його ім’я Гомер. Зокрема у старовину його трактували як “сліпий”, інші — вторця епічної поезії, також є версії, що поняття Гомер є абстрактним. Є інші версії щодо походження імені, як і самої особи, яка носила його. Також достеменно невідомо чи йдеться про одну особу чи, можливо, про групу осіб, яким приписують давні епічні твори.

Достеменно не відомо ані де народився Гомер, ані датування його життя. Зокрема у грецьких вчених є версія, що він жив у період Троянських воєн 1194-1184 рр до н.е. є інші версії, включно до того, що Гомер жив через 500 років після їх завершення. У підсумку різниця у ймовірних роках життя Гомера складає 460 років, однак найвірогіднішою є версія давньогрецького істориика Геродота, про те, що Гомер жив близько 850 року до н.е.

Щодо місця народження Гомера так само не має єдиної точки зору, є чимало міст, які претендують на те, щоб вважатись батьківщиною поета., зокрема Смірна (тепер турецьке місто Ізмир), острови Родос, Колофон, Іос, Аргос. Також ймовірним місцем народження є Афіни. Однак зараз переважає думка, що Гомер жив у VIII чи VII столітті до н.е. і основну частину життя провів на острові Хіос чи Іонії, тобто узбережжі Малої Азії, яка тоді була заселена греками. Підтвердженням версії про Смірну є досконале знання навколишньої місцевості, яке продемонстрував поет у “Іліаді”. З цієї причини його найвірогідніше слід вважати іонійським греком. Точної інформації про місце смерті Гомера так само немає, однак переважає думка, що це є острів Іос.

До Геродота переважала думка, що Гомер був не однією особою, а позначав групу стародавніх поетів, які творили давньогрецький епос. Згодом виникла думка, що все ж таки йдеться про одну особу. Ця суперечка не вирішена і досі.

Гомер: Іліада та Одісея

Також існує думка, що “Іліаду” та “Одіссею” написали два різні автори, вона грунтується на проттиріччях, які є у тексті обидвох поем. Едине, в чому сходяться науковці, що обидві поеми написані у період крито-мікенської культури. Також науковці сходяться на тому, що обидві поеми є результатом усної творчості, цим вони кардинально відрізняються від інших літературних творів.