Станіслав Чернілевський, Твори української літератури

Станіслав Чернілевський. Біографія.

stanislav-chernilevskyi

Біографія Станіслава Чернілевського

Народився у 1950 році

Поет, кінорежисер сценарист, педагог, режисер.

Коротка біографія Станіслава Чернілевського

Станіслав Чернілевський народився у селі Жван на Вінничині, за етнічним походженням є поляком. Середню освіту здобував у Тульчинському та Мурованокуриловецькому інтернатах. а вже з 4-го класу почав писати вірші.

Навчався на філологічному факультеті Київського університету імені Тараса Шевченка, але на передостанньому курсі його відрахували за “український націоналізм”.

У 1973 році Станіслав Чернілевський закінчив Вінницький педагогічний інститут, після закінчення працював учителем.

Станіслав Чернілевський зажди хотів пов’язати життя з театром та кіно, тому пробував вступити до театрального інституту – успішно склав іспити, але його не зарахували через “політичну неблагодійність”. Після цього працював монтувальником декорацій у Київському театрі російської драми імені Лесі Українки. Потім – вступив на факультет кінорежисури Київського театрального інституту імені І. Карпенка-Карого, здобув фах кінорежисера.

Працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка.

У 1984 р. Станіслав Чернілецький видає збірку поезій “Рушник землі”, передмову до якої написав Дмитро Павличко.

Станіслав Чернілевський зняв зняв кінотриптих “Просвітлої дороги свічка чорна” про акцію перепоховання Василя Стуса. Цей фільм ліг в основу багатьох досліджень про життя і творчість Василя Стуса.

Станіслав Чернілевський був активним учасником Революції Гідності 2013-2014 рр, в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року на Майдані Незалежності його поранили. Є Лауреатом Літературної премії імені Василя Симоненка Національної спілки письменників України та Лауреатом літературної премії імені А. Бортняка.

Читати твори Станіслава Чернілевського.