Ідеї для дитячого дозвілля

Новорічні ігри для дітей: ідеї для сімейного святкування

novorichni_igri_dlya_ditei

Плануючи новорічне свято, потрібно приготувати новорічні ігри для дітей. Тоді свято дійсно вийде незабутнім і веселим, а діти не будуть нудьгувати і чекати, коли ж воно закінчиться, щоб піти додому і уткнутися в улюблені комп’ютерні ігри. Пропонуємо добірку розваг для всіх вікових категорій – від старшої групи садочка до випускних класів школи. А якщо у виконанні завдань візьмуть участь і батьки – таке свято діти запам’ятають на все життя!

Новорічні ігри та конкурси для дітей без попередніх приготувань

Почнемо з конкурсів та ігор, які не вимагають ніякої підготовки, провести їх можна в будь-якому колективі, де є бажаючі розважитися.

Гра«У сусіда кращі!»

Подібні ігри на Новий рік для дітей, як і “Макарена”, “Лаваті” (аналог описуваної) припускають можливість водити хоровод навколо ялинки. Всі учасники стають у коло і зі словами «Наші вуха гарні, у сусіда – кращі» беруться за вуха сусідів і так під веселу музику танцюють у хороводі по колу. Далі йдуть носи, плечі, лікті, коліна – на скільки вистачить вашої фантазії і гнучкості учасників.

Гра«Уважний співак»

Всі разом діти починають співати відому пісню, наприклад, «У лісі, лісі темному». командою ведучого (або Діда Мороза) вони продовжують співати пісню про себе, а за наступною командою – знову продовжують голосно. Завдання – співати разом, правильно вступаючи. Ті що «не втрапили» вибувають з гри.

Гра «Частини тіла»

Ведучий сидить в середині кола, інші гравці сидять навколо нього. Ведучий говорить, наприклад, «ніс, ніс, ніс, рот» і спочатку 3 рази доторкається до носа, а потім до якої-небудь іншої частини обличчя. Гравці не повинні бути загіпнотизовані рухами ведучого і робити тільки те, що ведучий говорить. Перемагає найуважніший.

novorichni_igri_dlya_ditei2

. . . . . . .

Гра «Передай апельсин»

У цій веселій грі гравці шикуються в ряд і кожен гравець повинен передати наступному апельсин або інший круглий фрукт. Суть полягає в тому, що це необхідно робити без рук, наприклад за допомогою підборіддя або плеча. Якщо ланцюг переривається, все починається спочатку.

Гра «У сліпу»

Гравцеві зав’язують очі і надівають товсту рукавицю або, наприклад, кухонну прихватку на руку. Далі гравець повинен вгадати навпомацки предмет, який йому дають помацати.

Новорічні ігри для дітей, що потребують попереднього приготуввання.

Якщо у вас є можливість підготувати заздалегідь деякий реквізит, дитячі новорічні ігри можна зробити ще більш цікавими.

Гра «Прикрашаємо ялинку»

Це естафетний конкурс, під час якого потрібно якомога швидше і якісніше прикрасити невеликі штучні ялинки небиткими іграшками. Вони повинні бути приготовані заздалегідь в ящику і стояти на деякій відстані від самої ялинки. (для старших дітей і дорослих гру можна ускладнити: наприклад, донести іграшку до ялиночки з допомогою ложки).

novorichni_igri_dlya_ditei3

. . . . . .

Гра «Ковпачок»

Звичні вірші для Діда Мороза, вивчені в дитсадку або початковій школі, можна розповісти цікавим способом. Для цього всі діти стають у коло і під музику передають ковпак, надягаючи собі на голову. Періодично музика вимикається, і той, на чиїй голові з’явився ковпак, повинен розповісти вірш. Зі старшими дітьми можна пограти аналогічно, але на вибування або виконання бажання Діда Мороза або шкідливого казкового персонажа.

Гра «Ліпимо сніговика … удвох!»

Потрібен м’який пластилін. Два учасники сідають поруч за столом, можна обійнятися. Ліва рука одного учасника і права рука іншого повинні діяти так, ніби це руки однієї людини. Як же це важко … Спробуйте відщипнути шматочок пластиліну, скачати три кульки між долонями (нагадуємо, беруть участь дві особи), потім приліпити морквину і оченята. Нехай в кожній парі будуть дорослі і діти, так веселіше.

Ігри на вибір: «Кидалки, збивачки, попадалки»

Такі змагання іноді виходять дуже азартними. Важко вгадати, що саме сподобається вашим гостям, просто перераховуємо варіанти, а ви визначайтеся з наявним реквізитом і відведіть місце для гри.

Якщо є який-небудь варіант дартсу (магнітний, кульки з липучками), сміливо призначайте приз найвлучнішому, інтерес до конкурсу буде обов’язково!

Кеглі або пластикові пляшки, наповнені квасолею, горохом або водою, весело збивати гумовим м’ячиком в будь-якому віці. Приз за перемогу в новорічному боулінгу!

Вкидання «сніжок» з газети в корзину (а раптом у когось буде результат 10 з 10?). Відстань до корзини – 2 метри! Можна ускладнити гру, зав’язавши учасникам очі!

Гра «Фотопроби»

Цей конкурс залишиться в пам’яті надовго завдяки отриманим фотознімкам. Запропонуйте учасникам увійти в роль і зобразити: найдобрішого Діда Мороза, найскупішого Діда Мороза, дуже сонну Снігуроньку, дуже замерзлу Снігуроньку, найсильнішого богатиря, примхливу принцесу, злого лісовика, скривджену Бабу Ягу і т. д. Ще цікавіше пройде цей конкурс, якщо у вас будуть хоча б головні убори, а ще краще – костюми потрібних героїв.