Ідеї для дитячого дозвілля

7 свіжих ідей для літніх сімейних вихідних

Дача і шашлики, і знову шашлики і дача – для багатьох з нас літні сімейні вихідні цим і обмежуються. А насправді зробити канікули яскравими та незабутніми для всіх членів сім’ї зовсім нескладно. Ось кілька оригінальних ідей, які можуть стати доброю традицією вашої родини.

Відсвяткувати Свято закінчення щоденника

Або Першого Дня Канікул – кому як подобається. У будь-якому випадку свято з нагоди закінчення навчального року буде приємним і школярам, і дитсадківцям – вони ж теж йдуть на канікули. На такій вечірці можна буде згадати про всі досягнення, які зробила дитина за навчальний рік. І не тільки ті, що пов’язані з наукою – згадки та похвали буде достойним все, чого встигла навчитися дитина: скажімо, лазити по канату або мити за собою посуд після обіду.

Організувати сімейні Олімпійські ігри

Замість набридлих усім шашликів можна влаштувати на дачі сімейну Олімпіаду, запросивши до участі всіх рідних або ще одне дружнє сімейство з дітьми. Вибір змагань обмежується тільки вашою фантазією і фізичними можливостями – від бігу в мішках по пересічній дачній місцевості і армрестлінгу серед бабусь до швидкісного збирання полуниці. Такі змагання можна буде влаштовувати щорічно або, як справжню Олімпіаду, раз на кілька років.

Зібрати альбом літніх спогадів

Домовтеся з дітьми, що протягом усього літа ви будете збирати в альбом або папку приємні знакові дрібниці, які потім будуть нагадувати вам про канікули.

Згодиться все: засушені квіти, зібрані під час лісової прогулянки, квиточки на фільм, камінчики з морського узбережжя. Скарби навіть не обов’язково красиво оформляти (хоча це, зрозуміло, вітається). Головне, що потім ви зможете перебирати ці штучки, і разом з ними – добрі спогади про літо.

Зробити відпускну фотографію

«Парадними» фотосесіями сьогодні нікого не здивуєш, а от якщо ви щороку знімаєте свою сім’ю в одному і тому ж місці (наприклад, перед квітучим кущем шипшини поруч з будинком), або в один і той же день, або в однаковому одязі (скажімо , вся сім’я – в білих футболках і джинсах) – це вже традиція. Як варіант: можна зняти всіх рідних в смішних паперових ковпаках, або влаштувати фотосесію під теплим літнім дощем. У кожному разі кілька веселих хвилин і теплі спогади вам гарантовані.

Влаштувати День Великого Відключення

Спробуйте всією родиною провести хоча б один день (а ще краще – всі вихідні) без ґаджетів! Не уявляєте, як це можливо? А ви ризикніть: вимкніть мобільники (заздалегідь попередивши про це хвилюючих бабусь), витягніть телевізійну антену, приберіть подалі планшети і вирушайте разом з дітьми в парк або на пікнік. А ввечері грайте в настільні ігри, пийте чай з пирогами та читайте книги – як це робили наші бабусі в дотелевізійну епоху. Ви не уявляєте, скільки часу ви звільните для спілкування зі своїми дітьми і як цікаво проведете разом з ними цей довгий день!

Відправитися в незвичайну подорож

У поїздках, головне, робіть перерви і дайте дитині можливість походити, побігати, пострибати … Заготовте мультики, нові книжки і пару маленьких нових іграшок.
Якщо ви легкі на підйом, можливостей для захоплюючого дозвілля у вас стає набагато більше.

Причому його легко перетворити на сімейну традицію: наприклад, візьміть карту України і домовтеся, що кожне літо ви всією сім’єю будете відвідувати один обласний центр – скажімо, цього року ви їдете на вихідні в Полтаву, в наступному – в Тернопіль і так далі.


Після кожної подорожі діти зможуть зафарбовувати потрібну ділянку на карті фломастером і спостерігати, як вона поступово заповнюється. Географію поїздок можна звузити до розмірів рідної області або навіть міста. Якщо задатися метою і провести невелике краєзнавче розслідування (а при бажанні його можна перетворити на захоплюючий сімейний квест), чимало цікавого можна знайти в кожному районі. Ще один варіант тематичних поїздок – подорож на різних видах транспорту (наприклад, в червні ви їдете куди-небудь на електричці, в липні – на велосипеді, у серпні – пливете на річковому кораблику).

Провести незабутню ніч

Ні-ні, мова йде зовсім не про любовну пригоду, а про забавний варіант дачного проведення часу. Спробуйте разом з дітьми відправитися в лісовій похід з ночівлею прямо … на власній дачній ділянці. Все, що для цього потрібно: ніч, намет і спальні мішки. Навіть рідні шість соток відразу ж перетворяться на чарівний ліс, а захоплення від ночівлі в наметі отримають і малюки, і підлітки (особливо якщо доповнити її посиденьками біля багаття). {InArticle}Якщо вам не посміхається перспектива спати під зірками, можна просто влаштувати вечірній «наметовий кіносеанс» – будь-який фільм в таких незвичайних умовах буде сприйматися по-особливому.

Трохи фантазії і щирого бажання провести час з сім’єю – і вам гарантована маса позитивних емоцій. А ще – теплі спогади про літо і палаючі очі ваших дітей!