Українські міфи і легенди, Читати твори української літератури

Чому в морі є перли і мушлі. Народна легенда

mushlia

У міфологічній легенді “Чому в морі є перли і мушлі” відображене давнє народне повір’я про те, як золота черепаха допомогла закоханим і в морі з’явились перли та мушлі. У цій легенді показаний взаємозв’язок людей та природи і гармонія у стосунках між людьми, яка впливає на природу і природна гармонія. яка впливає на людей.

“Чому в морі є перли і мушлі”

Любилися дівчина з хлопцем. Та дівчина була царського роду, а хлопець з бідної сім’ї. От довго зустрічалися вони тайкома і якось на­важилися просити у царя благословення на шлюб.

Але батько дуже любив свою дочку, бажав їй щастя і заможного життя, тому не хотів віддавати за бідного. Але й доньці відмовити не міг — дуже вже вона плакала, благаючи не ламати її долі, не позбав­ляти щастя з коханим. Тому батько буцімто погодився, а сам потай під­шукував доньці багатого хлопця. Донька день у день питає:

— Коли, тату, призначите весілля?

А батько їй:

— Скоро, скоро. От уже шиють тобі весільну сукню з серпанком, посаг готують.

Незабаром дівчина відчула, що батько щось лихе має на думці. Пі­шла вона на берег моря, сіла й зажурилась. Вона знала свого батька дуже добре і здогадалася, що той не відступиться від свого задуму від­дати її за багатія. І вирішила, що краще померти, ніж жити з багатим нелюбом.

Так вона сиділа і подумки прощалася з білим світом — і раптом випливла до неї з моря величезна золота черепаха і каже:

— Не плач, не журися, голубко. Я тобі допоможу. Візьми цей ка­мінь, розбий його — і всередині знайдеш голку. Вколи нею свій палець і побачиш, що буде.

Сказала і викинула на берег дивний камінь, що мінився на сонці всіма барвами веселки.

Дівчина легко розбила той камінь, бо він був крихкий. Узяла голку і вколола собі палець. Стало їй дуже боляче, і вона заплакала. Її сльози скапували в море і ставали перлинами. А крапельки крові перетвори­лись на мушлі.

А дівчина зібрала перлини і віднесла їх своєму коханому. Коли батько побачив, яке багатство має хлопець, то вже не опирався і при­значив день весілля. Так черепаха допомогла закоханим, а в морі від­тоді є перли і мушлі.

“Чому в морі є перли і мушлі” – народна міфологічна легенда

Читати українські міфи і легенди.