Літописні оповіді, Читати твори української літератури

Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь. Літописна оповідь

litopys

У літописі “Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь” описаний початок Київської держави, її перші правителі. У літописній оповіді “Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь” йдеться про заснування Києва трьома братами Києм, Щеком Хоривом і їхньою сестрою Либідь.

“Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь”

І були три брати: одному ім’я Кий, а другому — Щек, а третьому — Xoрив, а сестра в них була Либідь. Сидів Кий на горі, де тепер узвіз Боричів. А Щек сидів на горі, яка зветься нині Щекавицею, а Хорив на третій горі, від нього вона прозвалася Хоривицею. І збудували вони місто в ім’я старшого брата свого і нарекли його Київ. Був круг міста ліс та бір великий, і ловився там всякий звір, і були мужі мудрі і тямущі. А називалися вони полянами, від них поляни і донині в Києві.

Дехто, не знаючи, каже, що Кий був перевізником коло Києва, мовляв, був перевіз з того боку Дніпра; тим-то й говорили: „На перевіз на Київ”. Але якби Кий був перевізником, то не ходив би він до Царгорода. А Кий князював у своєму роду і ходив до царя грецького, і той цар, переказують, зустрічав його з великою шанобою та почестями.

Коли ж він повертався, Кий, то прийшов на Дунай, полюбив одне місце, і поставив там невеликий городок, і хотів було сісти в ньому своїм родом, та не дали йому навколишні племена: так і донині називають придунайці те городище — Києвець. Кий же, повернувшись у своє місто Київ, тут і помер. І брати його, Щек і Хорив, і сестра їхня Либідь тут же померли.

Текст літописної оповіді “Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь”

Читати тексти літописних оповідей.