Здоров'я дитини, Сім'я

Правила поведінки та безпека дітей у воді

pravila_povedinki_ta_bezpeka_ditei_na_vodi3

Діти (та й дорослі) обожнюють водні забави. І все ж вода – це перш за все небезпека, а не розвага. Від уважності і підготовки батьків щодо правил поведінки та безпеки дітей у воді безпосередньо залежить життя і здоров’я дітей. Тільки батьки, які знають про усі можливі небезпеки і сприймають їх серйозно, якими б рідкісними і неймовірними вони не здавалися, зможуть вберегти свою дитину від біди.

За статистикою утоплення займає друге місце у смертності дітей та підлітків від нещасних випадків. Тому важливо знати самому та вчити дітей правила поведінки біля водойм та безпосередньо у воді.

Безпека дітей у воді: під пильним наглядом дорослих

Лікарі постійно повторюють: «Дитина в воді має перебувати під постійним наглядом дорослих. Якщо дитина ще не вміє плавати, дорослий має знаходитися не далі, ніж на відстані витягнутої руки».

Вода може бути небезпечною для будь-якої дитини незалежно від віку і навичок. Тому, коли ваші діти знаходяться у воді, не послаблюйте уваги, не дозволяйте собі відволікатися на телефон, читання або просто розмови.

Безпека дітей у воді: одягніть на дитину рятувальний жилет

Одягніть на дитину рятувальний жилет (або надувні манжети), який буде весь час підтримувати її голову над рівнем води. Переконайтеся в тому, що жилет підходить за розміром; дитячі жилети призначені для дітей вагою починаючи з 4 кг. Ніколи не надягайте на дитину рятувальний жилет для дорослих, не давайте дитині надувний матрац тощо. Такі предмети занадто великі і дитина може з легкістю прослизнути крізь них.

Не варто забувати, що дитячі кола, спеціальні плавзасоби для сидіння у воді, надувні манжети, спеціальні жилети для дітей – не забезпечують повну безпеку дитини на воді, і вона все одно потребує нагляду дорослих.

pravila_povedinki_ta_bezpeka_ditei_na_vodi2

Безпека дітей у воді: стежити за дітьми, навіть якщо вони вміють плавати

Більшість батьків вважає, що дитина вміє плавати, якщо вона в змозі триматися на воді і якимось чином самостійно в ній пересуватися. Таке плавання ніяк не можна назвати безпечним. Можна сказати, це навіть не плавання – це купання. І стежити за такими дітьми потрібно також уважно, як і за тими, хто не вміє плавати зовсім.

Дитина, яка впевнена, що вміє плавати, менш обережна. Дуже важливо, щоб діти вміли правильно дихати і рухатися під час плавання. Це ж стосується і пірнання. Тому навчати плаванню повинні люди, які професійно володіють такими навичками.

Серйозну небезпеку під час плавання в басейні представляють стоки. Багато басейнів влаштовані так, що вода в них постійно циркулює. Тому стоки весь час відкриті. Вони втягують воду з досить великою силою. Одяг або волосся дитини може засмоктати в стік, і вона не зможе виплисти на поверхню. Ідеальний варіант, коли стоки басейну обладнані спеціальними безпечними кришками. Однак є вони далеко не скрізь. Тому краще стежити за тим, щоб дитина гралася подалі від стоків. І знову ж таки не залишати її без нагляду навіть на хвилину.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Часто на дачах використовують надувні, портативні і інші види басейнів. Це чудова розвага для всієї родини, але не варто забувати про заходи безпеки. Слідкуйте за тим, щоб басейн був недоступний для дітей в той час, коли вас немає поруч. Невеликий басейн краще накривати спеціальним чохлом або плівкою. Намагайтеся після купання виймати з води іграшки, щоб у дітей не було додаткового спокуси знову залізти в воду самостійно. Перевірте, щоб поруч не було драбинок, стільців та інших меблів, піднявшись на які дитина може впасти в басейн. Існують спеціальні дитячі сітки-огорожі. Їх можна встановити навколо великого басейну, щоб діти могли спокійно гратися поруч без ризику впасти в воду.

pravila_povedinki_ta_bezpeka_ditei_na_vodi

Правила поведінки у воді для дітей та дорослих

  • Обирайте для купання спеціально відведені для цього місця.
  • Враховуйте погодні умови та температуру води. Не переохолоджуйтесь.
  • Найкраще плавати паралельно до берегової лінії.
  • Не запливайте надто далеко (за буйки), не намагайтеся перепливати з одного берега на другий (чи, наприклад до острівця).
  • Не купайтеся відразу після прийому їжі.
  • Не купайтеся втомленими або якщо ви погано себе почуваєте.
  • Надувні матраци та кола – не є засобами порятунку на воді, тому не запливайте на них у небезпечні місця. Надувні плаваючі засоби можуть бути легко віднесеними вітром далеко від берега.
  • Не стрибайте/пірнайте у воду, якщо ви не знаєте дна.
  • Не купайтеся на самоті.

Головне правило дитячої безпеки – уважні знаючі батьки. Якщо воно дотримане, вода подарує радість, здоров’я і відмінний настрій всієї сім’ї!