Вагітність і пологи

Збільшення ваги під час вагітності

zbilshennya_vagi_pid_chas_vagitnosti

Збільшення ваги під час вагітності є необхідним, щоб дитина добре росла і розвивалась. Проте надлишкова чи недостатня вага може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям для вас і вашої дитини.

Нормальний приріст ваги, натомість, сприятиме легшому перебігу вагітності та пологів. Це також допоможе легше схуднути після пологів. Дослідження показують, що здорове збільшення ваги знижує ризики того, що ваша дитина матиме ожиріння, чи інші пов’язані із зайвою вагою проблеми в подальшому житті.

На початку вагітності через нудоту, погане самопочуття, блювання (ранній токсикоз вагітних) жінка може втрачати деяку вагу. До певної міри це не так страшно, адже дитина ще зовсім крихітна і запасів майбутньої мами достатньо для двох.

Увага!!! не намагайтесь втратити вагу протягом вагітності, оскільки здорова їжа є необхідною для розвитку дитини.

Отже, якщо у вас недостатній приріст ваги, вам треба звернути увагу на це. Порадьтесь зі своїм акушер-гінекологом яку вагу вам необхідно набрати.

На відміну від недостатнього збільшення ваги, надлишкова вага підвищує ваші ризики цукрового діабету, високого артеріального тиску протягом вагітності й після. Якщо до вагітності ви вже мали надлишкову вагу, то ризики будуть ще вищими. Такі зміни можуть спричинити проблеми під час пологів, інколи, навіть, до Кесаревого розтину.

Нормальний приріст ваги залежно від тижня вагітності

Порахуйте свій Індекс маси тіла (ІМТ)

Тепер вам відомо яка у вас вага, тобто, наприклад: індекс маси тіла рівний 26,5, отже надлишкова вага, тобто колонка №4.

Рядки вказують тиждень вагітності. На перетині рядка і колонки буде значення необхідного приросту до початкової ваги, що була перед вагітністю.

pershii_trimestr

drugii_trimestr

. . . . . . . . . .

tretii_trimestr

Варто забути про вислів «їсти за двох», адже вагітній жінці потрібно лише додаткових 300 ккал. Проте дуже важливо, що б харчування було збалансованим – раціон майбутньої мами має вміщувати достатню кількість білків, вітамінів та мінералів.

Намагайтеся, щоб їжа, яку ви їсте складалася з корисних продуктів. Якщо ви між основними прийомами їжі відчуваєте голод, з’їжте порцію мюслей або пластівців з молоком, йогурт, свіжі фрукти або який-небудь салатик. Так ви вгамуєте голод, але надлишку у вазі це вам не принесе.

Обмежте вживання шоколаду, кави, а також чорного чаю. Кофеїн, що міститься в цих продуктах, заважає організму засвоювати залізо і фолієву кислоту, які відповідають за доставку кисню малюкові, крім цього, кофеїн також погіршує засвоєння кальцію.

Отже, найкраще, що може зробити майбутня матуся для себе і для своєї дитини, – це їсти багато свіжої зелені, овочів, фруктів, доброго білого сиру, риби й дієтичного м’яса, наприклад: телятину, індичатину, крільчатину.