Сім'я

Як уникнути нерозуміння у сім’ї

yak_uniknuti_nerozuminnya

Помилкове переконання, що кохана людина може заглянути всередину нас, все зрозуміти без слів, заважає спілкуванню.

Іноді прагнучи зрозуміти когось, ми автоматично приписуємо людині свою систему мотивації і вчинків. І при цьому ми повністю впевнені у тому, що за даних обставин близькою людиною керувало те, що керувало б нами в подібних умовах.

Поступово накопичується нерозуміння, і люди відчужуються один від одного. Іноді проблеми виникають від того, що ми висловлюємося не зовсім чітко, використовуючи слова з невизначеним змістом: «це», «про що ми говорили», «ну, ти розумієш»… А співрозмовник взагалі нічого не розуміє, а запитати прямо або соромиться або боїться, побоюючись виглядати дурнем.

Згадайте численні комічні серіали. Саме на цьому «нерозумінні» – один сказав одне, інший подумав в «світлі своїх уявлень» і зробив зовсім інше – побудовано багато комедійних ситуацій.

. . . . . . . . . .

Вихід один – бути якомога більш відкритими. Це страшно. Раптом інший зрозуміє не так, почне насміхатися. Не бійтеся говорити! Про свої емоції, почуття, плани, надії. Про те, як ви бачите спільне життя і про способи досягнення своїх мрій.

Але, пам’ятайте, що інша точка зору має таке ж право на існування, як і ваша власна. Це треба прийняти навіть у тому випадку, якщо вона не сходиться з вашою.

І чим раніше і глибше ви пізнаєте своїх близьких, пізнаєте їх справжні потреби і сутність, тим ближче ви зможете бути до них, бути опорою і підтримкою.

Щирість у відносинах, це, мабуть, найголовніше. Намагайтеся все проговорювати: і хороше і погане, нічого не приховувати – саме це і є запорукою взаєморозуміння.

Краще зайвий раз перепитати близьку людину, чи правильно ви зрозуміли, аніж домислювати ситуацію, накручуючи і драматизуючи обставини.

Намагайтеся бути щирими у вираженні любові. Хочеться сказати про свою любов, не соромтеся. Це може бути як чоловік (дружина), так і дитина, якій призначені слова любові.

Потреба в любові живе в людині з самого її народження. Чим більше свободи в прояві себе отримує дитина, чим більше прикладів турботливого і уважного ставлення одне до одного він бачить у своїх батьків, тим більш люблячим вона виросте сама.

Людина здатна відповідати на любов і дарувати її оточуючим лише тоді, коли вона знає, що її люблять. Іншим ми можемо дати тільки те, що маємо самі. Якщо ми сповнені любов’ю, то це почуття можемо вилити на інших.

Маючи за спиною досвід «вираження почуттів» людина здатна розгледіти в іншому найкраще і зрозуміти справжні мотиви поведінки іншої людини. Недарма кажуть, що любов розкриває очі, дарує можливість побачити інших в правдивому світлі.

Виражаючи свою любов до близьких, ми немов захищаємо їх невидимим панциром від хвилювань і негараздів. Людині легше переносити життєві труднощі, коли вона знає, що вона любима і для когось дуже важлива.