Сім'я

5 причин полюбити тещу, яка стала бабусею

8322_tesza

Якщо поцікавитися у чоловіків про причини їх нелюбові до тещ, у відповідь найчастіше можна почути коротку фразу: «Дратує». На жаль це так. Тещі зятів дратують, і часто незалежно від своєї поведінки: у кожної знайдуться недоліки на зразок різкого голосу або звички грюкати тарілками. Ну а вже якщо теща насмілюється давати зятю поради або, чого доброго, робить йому зауваження … Хто ж таке стерпить?

Роздратування – емоція руйнівна. Саме вона лежить в основі величезної кількості конфліктів, часто – безпідставних, безглуздих і страшенно некрасивих. У подібних інцидентах розумні люди зазвичай не зацікавлені, особливо якщо це стосується відносин з родичами: раптом знадобиться води напитися? А тому з роздратуванням краще боротися, поки воно не взяло верх над розумом, але для початку потрібно розпізнати його причину.

На думку психологів, ситуації, коли дратівливість – «хронічна» риса характеру, зустрічаються досить рідко, скоріше це прояв втоми, нестачі в організмі певних мікроелементів або побічний ефект від ліків. Але набагато частіше ми дратуємося, коли йдемо на поводу у своїх дріб’язкових почуттів, а точніше – дозволяємо собі йти у них на поводу. У такі моменти ми відчуваємо себе абсолютно правими, чужі недоліки ріжуть нам очі, ми не готові поставити себе на місце інших людей, врахувати особливості їх характеру, виховання, вік і так далі. Ми бачимо тільки себе і відчуваємо тільки власний дискомфорт, на жаль, в тій чи іншій мірі такий знайомий кожному з нас. Те ж саме нерідко відбувається з молодими і не дуже главами сімейств, у чий «особистий простір», гуркочучи тарілками і роздаючи непрошені поради, втручаються тещі.

Безумовно, тещі бувають різні – розуміючі і вперті, позитивні і буркотливі, занадто активні і «не від світу цього», що допомагають і віртуозно вміють робити це так, що ніякої допомоги від них не захочеш.

І все-таки майже будь-яку тещу (не без винятків, звичайно) є за що любити або хоча б поважати, а значить, і миролюбно сприймати її недоліки. Чи можна змусити себе змінити ставлення до мами дружини? Змусити – навряд чи, а ось умовити – варто спробувати. Першим кроком на даному шляху має стати усвідомлення того, що упереджене ставлення до тещі повертається до вас бумерангом. Подружіться з нею, і ви пізнаєте її зовсім з іншого боку, та й вашій родині ця дружба принесе тільки користь. А щоб мотивувати себе на «правильні» почуття до тещі, просто знайдіть вагому причину для цього.

Ми вважаємо, що існує як мінімум 5 аргументів на користь того, щоб ставитися до тещі з більшою теплотою.

9746_tesza_mama_druzhini

Причина перша. Теща – мама вашої коханої

Як би банально це не звучало, але саме ваша теща народила і виховала жінку, яку з величезної кількості представниць прекрасної статі ви вибрали собі в дружини. І вона, уявіть собі, з віком неминуче буде ставати схожою на маму. Чи не зовнішністю – так характером, манерами, звичками, – можливо, тими самими, які вас так дратують в тещі. Постарайтеся змиритися з недоліками тещі сьогодні, і це буде інвестицією в ваше подальше сімейне життя. Адже коли дружина почне розмовляти тещиними інтонаціями і ходити тещиною ходою, для вас це вже не буде дратівливим чинником.

Є і ще один нюанс. Може статися, що ваша теща, якою б сильною і владною вона вам іноді не здавалася, коли-небудь перетвориться на немічну стареньку, що вимагає турботи і догляду. По-хорошому, до цього моменту вона вже повинна стати для вас рідною людиною, а це означає, що «вправлятися» в любові потрібно починати саме зараз.

4225_tesza_-_zhinka

Причина друга. Теща – теж жінка

Справжні чоловіки ставляться до жіночих слабостей і недоліків з благородною поблажливістю. Постарайтеся пам’ятати про це, спілкуючись з тещею, і вона обов’язково відповість вам вдячністю. Як ви, напевно, здогадуєтеся, вдячна теща, яка вбачає в зяті справжнього чоловіка, – це вже не героїня анекдотів, а людина, з якою цілком можна знайти спільну мову.

5205_tesza_-_babusya

Причина третя. Теща ще й бабуся

Не забувайте про те, що теща – це бабуся ваших дітей і, швидше за все, хоч в якійсь мірі бере участь у їх вихованні. Якщо ви хочете, щоб у ваших чад була добра, розуміюча бабуся, любляча онуків без оглядки на наявність або відсутність в них рис «надокучливого» зятя, то не будьте надокучливим! Не давайте їй ні найменшого приводу для висловлювань на кшталт «ти такий же, як твій батько» або «це все гени винні». Нехай вона взагалі не знає, до чого причепитися, а спокійно і з задоволенням виконує бабусині обов’язки. Повірте, такий стан справ буде тільки сприяти збереженню та зміцненню вашого батьківського авторитету.

Причина четверта. Теща здатна стати другом

Сім’ї, в яких ніколи не виникає розбіжностей між чоловіком і дружиною, особливо на перших порах їх спільного життя, зустрічаються рідко. Ваша сім’я також не застрахована від різного роду конфліктів.

Насправді теща-бабуся здатна бути хорошим другом і великим помічником у справі зміцнення сім’ї, в якій вона буде обов’язково зацікавлена при наявності привітного і уважного зятя. Якщо, звичайно, доброзичливість з його боку буде щирою.

1705_teszini_pirizhki

Причина п’ята. Тещині пиріжки можуть стати ще смачнішими

Навіть дуже примхлива теща, потребує того, щоб її цінували. І, звичайно, їй далеко не все одно, що про неї думає зять. Як правило, прокласти шлях до його серця вона намагається через шлунок: і приготує для нього що-небудь таке (а не які-небудь напівфабрикати), і покладе побільше, і посадить зручніше – особливо це характерно для тещ, що живуть окремо від молодих. А вже яка вона буває рада, коли відчуває схвалення з боку зятя! Це надихає її на нові кулінарні подвиги. Звідси висновок: якщо хочете регулярно харчуватися смачно і по-домашньому, не сердьтеся, не галасуйте і не хлопайте дверима, коли знаходитесь поруч із тещею. А то тісто для її пиріжків не підніметься.

Можливо, хтось скаже, що ставлення до людини і до пиріжків – зовсім різні речі, і не потрібно плутати любов з користолюбством. Все так, а ви спробуйте по-справжньому полюбити тещині пиріжки – приймати їх з її рук з теплом, з вдячністю, з добрим словом і без жодної задньої думки. Для початку і цього буде достатньо.