Виховання дітей, Розвиток дітей, Сім'я

Організація окремого сну дитини

organizaciya_snu_ditini_golovna

Ідеальним є варіант, коли малюк з першого ж дня свого народження спить в дитячому ліжечку. Але бувають ситуації, коли дитина спить з батьками. В такому випадку, з часом, з’являється потреба в привчанні дитини спати в своєму ліжечку. Тож, саме про це і поговоримо.

Як привчити дитину засинати в своєму ліжечку?

yak_privchiti_zasinati_v_svoemu_lizhechku

Як ми вже говорили, звичайно ж не всі мами беруть малюків до себе в ліжко, і у багатьох з народження дитина спить окремо. У таких жінок немає проблем з «переселенням» малюка. Але от якщо малюк вже звик спати з мамою і татом, то навчити його засинати самостійно окремо буде не так вже й просто. У цій справі знадобиться терпіння.

Звичайно, все буде залежати від віку малюка. Наприклад, «переселити» однорічну дитину набагато складніше, ніж двомісячну, але все-таки можна. Правда, якщо малюк навідріз відмовляється спати окремо, то варто розібратися, чому так відбувається.

Якщо у дитини немає ніяких серйозних проблем зі здоров’ям, а також сильних страхів і фобій, то небажання “переселитися” – результат неправильного підходу мами і тата. Мабуть, вони десь поступилися малюку, а він цим користується. Це, звичайно, можна виправити, головне, набратися терпіння!

Багато батьків задаються питанням, коли привчати малюка спати окремо? Тут єдиної думки немає. Все залежить від особливостей ваших та малюка.

Привчання може початися і після 1 року – все залежить лише від Вас, але слід пам’ятати, що якщо вже почали процес привчання, то не відступайте.

Підготовка до сну

pidgotovka_do_snu

Щоб полегшити процес засинання своєму малюку, намагайтеся вкладати його в ліжко в один і той же час. При цьому психологи радять придумати якийсь ритуал, який Ви будете проводити перед сном. Він повинен бути один і виконуватися щодня. Це необхідно для підростаючої особистості.

Коли дитина звикне, що після певних дій наступає сон, то перестане вередувати та буде налаштовуватися на відпочинок. Що вибрати в якості ритуалу, Ви, батьки, вирішуйте самостійно. Наприклад, якщо ми говоримо про відпочинок вдень, то тут можна обрати читання книги з казками. Перед нічним сном можна провести купання, легкий масаж, заспівати колискову та інше. Головне, врахуйте, що ритуал повинен бути спокійним, розслаблюючим. Активні ігри, біг, хованки, танці – не найкращий вибір. Якщо виконувати всі дії послідовно і усвідомлено, то вже через тиждень малюк звикне засинати сам.

Як привчити дитину засинати в ліжечку самостійно

yak_navchiti_zasinati_samostiino

Вище були наведені загальні рекомендації, які мають допомогти в організації окремого сну дитини. Але ось ще декілька корисних порад, які допоможуть не звернути з шляху, якщо Вам стане складно:

  • щоб процес привчання пройшов більш м’яко, перший час Ви можете привчати дитину спати тільки вдень в ліжечку, як тільки вона прийме таку умову, слід починати «відселяти» її і на ніч.
  • не лінуйтеся співати колискові або читати казки своїй дитині. Мамин голос на дітей діє заспокійливо, дарує відчуття впевненості.
  • якщо вночі малюк прокинеться, то не поспішайте бігти до нього, дайте можливість йому заснути самостійно. Якщо ж малюк довго не засинає, то підійдіть до ліжечка, але не беріть його на руки, просто погладьте дитинку, можете тихенько заспівати. Не затягуйте цей процес, інакше незабаром дитина почне Вами маніпулювати. Саме з цієї ж причини не перекладайте дитину до себе в ліжко, інакше процес «відселення» затягнеться.

Варто відзначити, що якщо Ви не просто перекладаєте дитину на сон в окреме ліжко, але і переселяєте у власну кімнату, то у неї може бути трохи більше страхів. Такий малюк буде не тільки відчувати стрес від того, що матусі немає поруч, але і переживати через темряву. В такому випадку можна купити в спальню красивий нічник або перший час спати з ним в одній кімнаті, щоб маля переконалося, що в темних кутках не живуть монстри.

Деякі батьки практикують наступний метод: вкладають спати малюка разом з собою, а коли той заснув, перекладають в окреме ліжечко. Такий підхід підійде лише тим батькам, чия дитина не влаштує вранці скандал, що мами немає поруч.

Поради зовсім нескладні і їх можуть дотримуватися всі батьки без проблем. Привчивши дитину спати в окремому ліжку, Ви помітите, що висипаєтеся краще, а вдень у Вас буде більше сил для ігор з дитиною.

Загалом, якщо хочете привчити свого малюка спати окремо, то дотримуйтесь порад, які описані вище або придумайте якийсь свій метод полегшення процесу «переселення». Головне, не поспішайте, не кричіть і не зліться на дитину. У Вас все вийде, успіху!