Вагітність і пологи, Перший триместр вагітності

Гімнастика для вагітних 1 триместр

Виконання спеціальної гімнастики для вагітних потрібно починати з 1 триместру. Ви ще можете не знати про свій особливий стан, але ваш організм вже змінюється і готується до народження дитини. Ці зміни пройдуть м’якше і комфортніше для вас, якщо ви будете підтримувати розумну активність, виконуючи спеціальну методику вправ, створену для майбутніх мам.

Здорова вагітність повинна бути активною, це прекрасний природний процес, в нормі майже немає обмежень. Прислухайтеся до організму і ви зрозумієте, що йому потрібно. Якщо ви займалися спортом або гімнастикою до вагітності, в 1 триместрі ви можете продовжити заняття з деякими змінами.

Вже починаючи з першого триместру рекомендується зменшити інтенсивність, замінивши динамічні вправи на статичні. Зараз не час ставити рекорди і скидати вагу – заняття гімнастикою повинні приносити задоволення. Якщо ви не займалися раніше, почніть з звичайної прогулянки на свіжому повітрі.

Гімнастика для вагітних. Чого не можна робити при вагітності?

Не можна виконувати вправи на прес, присідання, скручування, а також будь-які інші маніпуляції, розтягують м’язи живота, які можуть зашкодити дитині:

  • Нахили назад і місток. У 1 триместрі вагітності не варто активно тягнутися вгору з піднятими руками. При цьому дуже сильно напружуються м’язи живота, приходить в тонус матка.
  • Гімнастичні вправи з перевернутими позиціями, при яких ноги знаходяться вище живота («велосипед», «берізка», стійки на руках, деякі пози йоги).
  • Шпагат та інші вправи, при яких сильно розтягуються м’язи внутрішньої сторони стегна.

Перш ніж почати займатися гімнастикою, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, знайдіть досвідченого тренера і уважно слідкуйте за своїм самопочуттям. Вагітним виконувати вправи потрібно повільно і спокійно. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, запаморочення, різкий біль в області живота або з’являться незвичайні виділення – припиніть заняття і негайно зверніться до лікаря.

Ці вправи, спеціально розроблені для першого триместру вагітності, допомагають зміцнити м’язи, яким доведеться виконувати основне навантаження під час виношування дитини та пологів. Зняти напругу хребта, зменшити ризик появи судом, а також інших ускладнень. Навчитися відчувати своє тіло і контролювати процес дихання. Регулярні заняття гімнастикою для вагітних, починаючи з 1 триместру, дозволять вам стежити за набором ваги, а також дуже корисні для дитини, адже вона теж займається разом з вами!

gimnastika_dlya_vagitnih_1_trimestr

Вправи для вагітних у першому триместрі

Уникайте сильних навантажень, виконуйте вправи плавними рухами. Увімкніть улюблену релаксуючу музику, і зарядка перетвориться на приємне проведення часу.

Гімнастика для вагітних – це перша турбота мами про малюка. Адже тільки здорова мама може дати майбутньому малюкові все необхідне для повноцінного розвитку і зростання.

Перед початком вправ зніміть взуття, воно вам не знадобиться. Повторюйте всі вправи по 5-8 разів:

  1. Сядьте, схрестивши ноги «по-турецьки», спину тримайте прямо. Зробіть глибокий вдих, на видих виконайте поворот тіла, в праву сторону. При вдиху повертайтеся у вихідне положення.
  2. Сядьте на підлогу, коліна напівзігнуті. Візьміть широку стрічку, і як би упріться в неї ступнями намагаючись витягнути коліна. Напруження в животі бути не повинно. Така статична робота готує суглоби до майбутнього навантаження.
  3. Ляжте на спину, ноги зігніть в колінах і розведіть в сторони, так що б стопи при цьому торкалися одна одної. Руки розведіть в сторони, так ви отримаєте можливість дихати на повні груди. Для зручності покладіть під поперек невеликий валик або складену в кілька разів тканину. На вдих відводьте лобкову кістку від себе, на видиху направляйте до себе.
  4. Упріться колінами і долонями в підлогу, ця вправа багатьом відома під назвою «кішка». На вдиху нахиляйте голову вниз і вигинаєте спину вгору, на видиху слід підняти голову і прогнути спину в низ. Це допоможе зняти напруження в поперековому відділі.

Приділяючи гімнастиці, під час вагітності, всього півгодини в день, ви зможете запобігти проблемам, які виникають у багатьох під час вагітності: варикозне розширення вен, болі в попереку і суглобах, зможете тримати в тонусі м’язи живота.

Читайте також “Харчування при вагітності по тижнях” та Вправи Кегеля для вагітних

Будьте здорові!