Ідеї для дитячого дозвілля

Як зробити годівницю для птахів своїми руками

Пропонуємо вам робити годівнички для птахів разом зі своїми дітьми, адже, погодьтеся, це відмінний спосіб навчитися дітям робити добро для інших і виявляти турботу про ближнього. Годівниці для птахів робити особливо добре, якщо у дитини вдома немає ні молодших братів і сестер, ні домашніх тварин, і турбота про пташок буде першим кроком до становлення неегоїстичної особистості з доброю душею.

Пам’ятаєте, як у дитинстві ми робили годівниці для птахів з коробок від соків і молока, прив’язували їх мотузочком до ручки на вікні, і через кватирку вивішували на вулицю. Але вітер тоді сильно качав годівницю і їжа для птахів іноді просто висипалася. Тому для тих, хто за традицією хоче майструвати годівнички для птахів із коробок, є відмінний і простий варіант для закріплення на вікні – присоски.

Основні правила щодо виготовлення годівниці своїми руками

Оскільки матеріал для споруди годівниці може бути абсолютно різним, то слід враховувати деякі важливі правила. Вони будуть загальними для кожного виду, тому їх краще запам’ятати:

Обов’язкова наявність даху. Вона дозволить захищати покладену в ній їжу від великої кількості опадів, оскільки, розбухаючи, більша її частина вже стає непридатною до вживання.

Отвір має бути достатньо широким. Розмір повинен бути достатнім для того, щоб усередину проникало мінімум дві пташки. Краще всього, якщо отворів буде декілька.

Матеріал, з якого буде виготовлятися годівниця, повинен бути обов’язково стійким до впливу вологи. В іншому випадку вже через деякий час він повністю стане непридатним. Вибір правильної основи дозволить конструкцїї прослужити не один період.

Всередині або зовні обов’язково повинні знаходитися жердочки, щоб птахам було зручно розміщуватися.

Підвішувати готові споруди потрібно в тих місцях, куди не добираються хижаки. Це можуть бути дерева або кущі, на які кішкам проблематично залізти, дахи, підвіконня на вулиці.

Найпростіші варіанти виготовлення годівничок своїми руками

Способи створення годівниць, які будуть описані нижче, одні з найпростіших. Вони передбачають створення конструкцій практично з тих матеріалів, які знаходяться під рукою. Саме тому робота протікає швидко, і така годівничка не потребує додаткових витрат.

Виготовлення годівнички для птахів з картону

Створити таку годівничку дуже просто. Дитина може її розмалювати за своїм бажанням, необхідно лише підібрати підходящу коробочку.

Для цієї мети не підійдуть звичайні картонні коробки, оскільки вони надто швидко прийдуть в непридатність. Набагато краще, якщо вони будуть, наприклад, з-під соку. Подібні коробки зсередини захищені шаром фольги, а отже, навіть намокаючи, не розпадуться так швидко, як перші.

Зробити «лісову їдальню» дуже просто. Досить буде вирізати великі отвори, залишивши знизу невеликий «бортик», який дозволить утримуватися пташкам і не випадати їжі з коробки.

Виготовлення годівнички для птахів з пластикової пляшки

Годівниця може бути зроблена з пляшки. Так, дуже зручною буде 5-літрова ємність, в якій можна зробити просторі отвори. Вони дозволять відразу декільком пернатим прилітати за підживою. Однак можна для цієї мети взяти і 1,5-літрову пляшку. Але її варто покласти і, прикріпивши, вирізати в ній кілька отворів. Така конструкція буде набагато зручнішою, ніж якщо використовувати її вертикально.

Виготовлення годівнички для птахів з… гарбуза

Мабуть, найоригінальнішою буде годівничка зроблена з гарбуза. Для її створення знадобиться взяти гарбуз середніх розмірів та, зробивши з двох сторін широкі отвори, вирізати середину. Потрібно, щоб всередині було досить просторо, але все ж зрізати всю м’якоть не треба, адже вона теж буде їжею для птахів. Насіння гарбуза, які будуть вийняті в процесі підготовки, можна буде теж покласти в якості корму для птахів.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Класична дерев’яна годівниця

Класичний варіант годівниці для птахів у вигляді будиночка можна виготовити своїми руками з дерева товщиною 16-20 мм або вологостійкої фанери.

derevyana_godivnichka_shema

Всі деталі конструкції з’єднуються між собою за допомогою саморізів або дерев’яних шкантів і клею. Кути деталей обов’язково ретельно зачищаються наждачним папером. Кругла планка буде виконувати роль жердинки для птахів. Щоб її встановити, по краях в бортах (елемент 8) просвердлюємо отвори діаметром 10 мм. Коник і права половинка даху збираються в єдине ціле окремо від лівої половинки даху, яка намертво кріпиться до бічних стінок. Для з’єднання правої і лівої частин даху використовуємо меблеві петлі.

Готову годівницю перед установкою обов’язково фарбуємо або покриваємо оліфою. Після установки відкриваємо кришку годівниці і засипаємо всередину корм.

Годівничка для птахів з апельсинової шкірки

Апельсинова шкірка теж може стати цікавою ємністю для насіння. Звичайно, підсипати туди їжу потрібно щодня, але навіть така споруда краще, ніж взагалі нічого.

Годівниці для птахів можуть бути абсолютно різними, і ви точно зможете вибрати собі таку, яка точно припаде до душі.