Ідеї для дитячого дозвілля, Розмальовки та поробки для дітей

Панно Вечірнє місто

panno_vechirne_misto

Багато дітей люблять малювати чорними і темно-синіми фарбами. Ці кольори контрастно виглядають на білому папері і дітям це подобається. Пропонуємо використати цю любов і створити панно «Вечірнє місто».

Ця робота хороша тим, що її складність легко варіювати в залежності від віку дитини і часу, який ви готові витратити на колективну творчу справу. Чим старша дитина, тим більший листок для творчості, тим складніші деталі і менше допомоги з боку дорослих.

Створенням панна «Вечірнє місто» можна зайняти дітей віком від 2 до 6 років.

Нам знадобляться такі матеріали:

  • папір
  • чорна і синя фарба (для дітей від 4 років можна використати відповідні кольорові олівці)
  • . . . . . . . . . .

  • спонж для малювання (або губка) чи товстий пензлик
  • кольровий папір
  • клей
  • ножиці
  • наклейки-зірочки

1 етап

Поговоріть з дитиною про те, що день змінюється ніччю, що вечір – це час відпочинку, коли всі збираються вдома і розказують, як минув їх день, а також готуються до сну. Небо увечері змінюється, воно стає темним-темним, і зараз ми таке небо намалюємо.

З дітьми до 4 років малюємо за допомогою спонжа або губки. Діти від 4 років вже впевнено вправляються пензлем (візьміть товстий пензлик, наприклад 12 розміру). Вечірнє небо можна також розмалювати і олівцями.

malyuemo_nich

2 етап

Поки наш малюнок сохне, з кольорового паперу вирізаємо квадрати чи прямокутники, це будуть багатоповерхові будинки. Також вирізаємо смужки жовтого кольору, із них малюк самостійно виріже віконечка.

Компонуємо квадрати на малюнку так, ніби це вулиця із будинками. Приклеюємо. Після того даємо дитині смужку жовтого паперу в одну руку, а ножиці в іншу.

Увага! Ножиці – це дуже цікаво, але й небезпечно. Має бути чітке правило – ножицями користуватися тільки за столом під час майстрування!

panno_vechirne_misto2

Відступаючи трохи від краю смужки, нарізуємо маленькі прямокутники, це будуть вікна. Приклеюємо віконця на будинки. Можна поуявляти, хто там живе, що він (вони) зараз роблять.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Діти від 4 років вирізають заготовки будиночків, дахів і вікон самостійно. Важливо звернути увагу дитини на підбір кольорів, що гармонують один з одним; на необхідну кількість елементів (врахуйте, на передньому плані будиночки повинні бути більші, а на задньому-менші). Бажано розкреслити кольоровий папір за допомогою лінійки і трикутника, а потім вирізати деталі. Це дуже корисно для дрібної моторики.

3 етап

Даємо дитині наклейки-зірочки, робимо зоряне небо. Можна використати і інші наклейки, головне – бажання і фантазія.

Старшим дітям можна ще запропонувати обвести фломастерами черепицю на дахах, розграфити віконця, домалювати цеглинки на будинках, пташок і т.д.

Не ставте перед дитиною усіх матеріалів одразу, її увага розсіється і важко буде зосередитися. Після кожного етапу бажано відпочити-пострибати-побавитися – 7 розвиваючих ігор для дітей 3-4 років. Але якщо процес захопив – творіть! Успіху Вам!

Майстер-клас Оксани Гривул