Дитяче харчування

Яким має бути харчування дитини 2-3 років

З 2 років починає трохи сповільнюватися ріст дитини, але потреба в білках, жирах і вуглеводах зростає, незважаючи навіть на нестійкість апетиту.

Розробляючи раціон дитини 2 років, важливо пам’ятати про деякі особливості дитячого організму в цьому віці. Зараз меню дитини має бути різноманітним, саме тому є необхідність скласти семиденне меню, таким чином, щоб дитина їла різні перші і другі страви протягом тижня, і, звичайно ж, дворічна дитина повинна отримувати виключно свіжі продукти.

Дитину в 2 роки можна годувати до 5 разів на день, залежно від апетиту малюка. Харчуватися 5 разів на день готові не всі діти, для двохрічної дитини допустиме і 4-х, і навіть 3-х разове харчування. Під час обіду дитина повинна отримувати найбільшу кількість поживних речовин, а другий сніданок і підвечірок роблять легкими, сніданок і вечеря по калорійності повинні бути рівними.

Взимку і навесні, коли в основному на наших теренах немає свіжих овочів і фруктів, в організмі дитини може розвинутися гіповітаміноз С. Щоб його попередити, корисно включити в меню для дітей настій шипшини. Для того, щоб заповнити добову потребу дитячого організму у вітаміні С, цілком достатньо 1/2 склянки настою цих плодів.

Меню дитини в 2 роки – це легкий сніданок, щоб запустити роботу шлунково-кишкового тракту, поживний другий сніданок, для якого підійде молочна каша, і легка вечеря у вигляді омлету або овочевого рагу.

Обід повинен складатися з трьох страв, раціон харчування дитини 2 років включає в себе 150 мл низькокалорійної першої страви, можна приготувати супчик або борщ. Після прийому рідкого в шлунку ще залишиться місце для другої страви, а також для десерту, адже саме його дитина завжди чекає з особливим нетерпінням. На друге пропонуємо м’ясні чи рибні страви, гарніром може служити картопляне пюре, різноманітні каші, тушковані овочі.

Окрему увагу варто приділити супам-пюре, які вже знайомі малюкові. Пропонуємо до вашої уваги Дитячий суп-пюре з курки

Для приготування знадобиться:

  • куряче філе – 500 г
  • цибуля – 1 шт.
  • морква – 1 шт.
  • молоко – 200 мл
  • борошно – 2 ст.л.
  • вершкове масло – 2 ст.л.
  • вода – 100 мл
  • сметана – 100 мл
  • свіжа зелень
  • сіль до смаку

Спочатку необхідно зварити бульйон з курячого м’яса, він повинен бути прозорим, для цього варити його треба на повільному вогні, постійно знімаючи пінку, можна навіть першу воду злити, так бульйон буде менш жирним.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

У бульйон кладемо цибулину, і половину моркви, варимо до готовності. Поки варяться в бульйоні овочі, пропустіть через м’ясорубку куряче філе. Готовий бульйон трохи остудіть, 100 мл бульйону додаємо до фаршу, туди ж вливаємо склянку молока, додамо борошно, масло, і перемішуємо все міксером до однорідної маси, а потім в отриману суміш влийте бульйон. При подачі на стіл можна додати трохи сметани і рубаної зелені.

harchuvannya_ditini_2-3_rokiv_sup

Для вечері ідеально підходить сирна запіканка, або сирники. Можна до цього додати склянку дитячого питного йогурту чи кефірчику.

Ось рецепт дитячої сирної запіканки з сухофруктами:

  • cир – 200 г (бажано домашній)
  • родзинки без кісточки – 40 г
  • чорнослив або курага – 30 г
  • ванільний цукор – 5 г
  • коричневий цукор – 3 ст.л. (можна замінити медом)

Для приготування запіканки сухофрукти попередньо вимочити протягом 2-3 годин у воді. Потім ретельно змішайте всі інгредієнти. Розігрійте духовку до 180 градусів, змастіть форму для запікання рослинною олією, покладіть на форму і випікайте протягом 15-20 хвилин.

harchuvannya_ditini_2-3_rokiv_zapikanka

Якщо вашій дитині мало такої вечері, або вона просто цього не любить, можна запропонувати будь-кашу, змішати її з фруктами, родзинками або ягодами.

Нелегко вирішити, чим годувати дитину 2 років, особливо враховуючи той факт, що 70% всіх речовин, що надходять в організм з їжею, мають бути вуглеводи. Адже в цьому віці малюкові потрібен великий запас енергії, так як він стає більш рухливим, бігає, грається, і, значить, від повноцінного харчування залежить його розвиток.

Риба, м’ясо або яйця, свіжі овочі, молоко, крупи повинні бути включені в добовий раціон. Значне місце все ще займають молочні продукти в щоденному меню харчування.

Не можна пропонувати малюкові знежирені продукти, так як жир є будівельним матеріалом тканин головного мозку і нервової системи. У молочних продуктах високий вміст кальцію, який необхідний для повноцінного розвитку кісткової тканини дитини.

Кожен день дитина може з’їдати: 100 г сиру, до 40 г сиру твердих сортів.

Рибні страви включайте в меню 2 рази на тиждень, при цьому краще готувати з морської риби – лосося, камбали, тріски.

Також дворічний малюк повинен отримувати свіжі фрукти і овочі, салати та інші овочеві страви, наприклад, вінегрет і рагу (тушковані овочі).

Потрібно пам’ятати, що вечірнє переїдання шкідливе! Воно не тільки може стати причиною поганого сну, але й вранішньої відмови від сніданку.

Важливо пам’ятати завжди, що з їжею повинні надходити всі необхідні мікроелементи і вітаміни, восени і навесні можна запропонувати малюкові, крім правильного харчування, полівітамінні комплекси, звичайно ж, після консультації з педіатром.