Дитяче харчування, Здоров'я дитини

Корисна зелень для дітей. Частина 2

zelen_dlya_ditei_golovna_2

Продовжуємо говорити про користь зелені для дитячого організму. У попередній статті, Корисна зелень для дітей. Частина 1, ми з Вами вже поговорили про те наскільки домашня зелень корисна для дітей, які елементи в ній містяться та де краще її купувати. Але варто також знати, яку саме зелень можна запропонувати своєму малюку, з якого віку і чим вона буде корисна. Саме про це і поговоримо далі.

vidi_zeleni

Фенхель – найперший

Практично з перших днів життя дитини фенхель є незамінним помічником в лікуванні здуття животика, але при заварюванні насіння слід робити дуже слабкий розчин, щоб не нашкодити малюку. А ось чай з фенхеля рекомендується давати пити у віці трьох місяців.

Крім того, фенхель прекрасно впливає на формування кісткової системи, адже допомагає засвоюватися кальцію в дитячому організмі. У приготуванні м’ясних і рибних страв можна використовувати плоди і листя фенхеля, але не раніше, ніж дитині виповниться рік.

До речі, мамі, що годує теж варто звернути увагу на цю рослину, адже фенхель ще й підвищує лактацію.

Петрушка

Петрушка – незамінний продукт на кожному столі. Адже вона містить вітаміни групи В, К, Р, А, С, а також ефірні масла. До речі, вітаміну С в звичайній петрушці в 4 рази більше, ніж у лимоні. Також вона готова поділитися з Вами кальцієм, калієм, магнієм і фосфором. Петрушка виводить з організму шкідливі канцерогени, які ми вживаємо з іншою їжею.

Починати знайомити дитину з цими листочками можна вже з 8 місяців, коли настає черга супів в раціоні дитини. А з 1,5 року вже можна запропонувати зелень петрушки дітям в свіжому подрібненому вигляді в кількості 5 -10 г. Прикрасити свіжими листочками можна пюре, салат з яйцем, невеликий бутерброд, тож підійти до цієї справи краще з креативом.

Також у петрушці досить багато каротину, корисного для очей дитини.

Найголовніше, що після термообробки петрушка залишається практично такою ж корисною, як і в свіжому вигляді, якщо додавати її лише за кілька хвилин до повної готовності страви.

Щавель

Щавель має специфічний кислий смак, який ні з чим не сплутаєш. Він дуже корисний для попередження анемії, адже бере участь в процесах засвоєння заліза. Також корисний для зору, за що відповідає вітамін А, що міститься в щавлі.

З 1 року спробуйте додавати в овочеві супчики до 50 г щавлю. А в сирому вигляді можна буде додавати в салати тільки з 2 років. Справа в тому, що щавлева кислота в свіжому листі досить агресивна для несформованого шлунково-кишкового тракту і може викликати серйозні метаболічні порушення в організмі. До речі, вона ж буде заважати засвоєнню кальцію. Тому не варто поєднувати щавель з багатими кальцієм продуктами.

Часник

Часник – дуже шанована пряність. Він справляється з мікробами і вірусами, розріджує кров, активізує сечогінну і потогінну системи. Також він покращує апетит, підсилює вироблення шлункового соку.

З 1 року життя дитини близько 5 г часнику можна додавати в відварні страви. З 1,5 років часник в свіжому вигляді може урізноманітнити смак салатів, приготованих дітям.

vidi_zeleni_2

Листя салату

Ці яскраві листочки здатні збагатити страви вітамінами С, Р, Е, В, К, а також мінеральними речовинами. Він виводить зайву рідину з організму і покращує обмінні процеси при травленні. Також володіє заспокійливим ефектом, благотворно впливає на сон, тому добре пропонувати його активним хлопчикам і дівчаткам на вечерю.

Вводити цей продукт можна також з 1,5 років (100 г) в якості основного інгредієнта салатів.

Ревінь

Ревінь є не тільки смачною, але і цілющою рослиною. Він є дуже легким і дієтичним продуктом, який допомагає правильній роботі травлення і нирок. Найчастіше саме його приємний смак подобається дітям.

Дієтологи рекомендують давати 50 г ревеню дітям у відварному вигляді вже з 8 місяців. З 1,5 року можна пробувати його і в необробленому вигляді в кількості до 200 г.

Кріп

Кріп варто додавати в салати, супи і борщі, адже він надає будь-якій страві свіжості і приємного аромату. У зелені кропу велика кількість вітаміну С, високий відсоток і інших вітамінів – B1, B2, PP, P, каротину, багато солей калію, кальцію, фосфору, заліза та інших мікроелементів.

Він стає порятунком для людей, які страждають запорами, тому діткам буде теж надзвичайно корисний.

Є ще одна важлива для дитячого меню функція кропу – він здатний збуджувати апетит.

З 8 місяців можна додавати 5 г кропу в гарячі страви, а з півтора років можна пригостити дитину і свіжим кропом в кількості до 10 г.

Зелена цибуля

Молоді пагони цибулі часто приходить на допомогу в весняну нестабільну пору, коли бактерії і віруси так і хочуть вразити організм при переохолодженні або тісному контакті з хворими людьми.

Завдяки великій кількості фітонцидів, цибуля перемагає хвороботворні мікроорганізми, а також є джерелом цілої групи вітамінів і мінералів, серед яких такий необхідний нам йод.

Тому сміливо пригощаємо малюків цибулею в вареному вигляді з 1 року, і готуємо рецепти салатів з цибулею після 1,5 років життя дитини.

vidi_zeleni_3

Шпинат

Шпинат – справжній вітамінний чемпіон. У ньому налічується 14 видів вітамінів і дуже багато мікроелементів, які добре засвоюються в дитячому організмі і сприятливо діють на травну систему. Шпинат можна тривалий час зберігати в замороженому вигляді, при цьому він не втратить свої корисні властивості.

Але захоплюватися цим продуктом не варто, тому давайте його дитині не частіше 1-2 рази на тиждень. У зворотному випадку, завдяки деяким елементам, він може порушити правильне засвоєння заліза в організмі дитини.

Виключіть цей продукт при захворюваннях нирок і при підвищеній кислотності шлунка.

До 2-х річного віку відварений шпинат може бути одним з компонентів страв в раціоні Вашої дитини. Давати шпинат в свіжому вигляді можна тільки дітям старшим 2-х років.

Базилік

Базилік корисний при необхідності посилити функції сечовивідної системи, впоратися з застудою. Також його корисні властивості добре позначаються на роботі серця.

Він прекрасно зміцнює імунітет людини, допомагаючи йому ефективно боротися з багатьма підступними інфекціями. Чудово діє на дихальну систему, допомагаючи навіть при астмі.

Базилік вживаємо для зміцнення нервової системи, для хорошої роботи пам’яті. Він запобігає карієсу, усуває неприємний запах з рота, лікує запалення ясен.

Але вживати його в їжу можна тільки в невеликій кількості, інакше можна отримати отруєння. Дітям допускається додавати базилік в страви тільки після 7-ми років.

Всі батьки зацікавлені в гармонійному розвитку своєї дитини, який залежить від харчування. Формуючи режим харчування для своєї дитини, не варто опиратися на переживання з приводу можливих алергічних реакцій. Краще прислухатися думки досвідчених дієтологів. Тому, робимо висновок, що дитині не тільки можна, а й потрібно додавати зелень в їжу, адже це допоможе їй рости здоровою.